17 Mayıs 2018 Perşembe

Bohem Tarzı Tutkunları İçin Kıyafet Önerileri


Bir süredir bakmadığım Free People sitesinin sayfalarında gezinirken birbirinden güzel yeni sezon bohem tarzı kıyafetler gördüm. Eh, siz de görün o zaman, aranızda benim gibi bu tarzı sevenler vardır mutlaka. Ayna detaylı, halter yakalı bir bluz ve uzun etekten oluşan desenli bir takımla başladığım programıma siyah - sarı beyaz renklerde küçüklü büyüklü çiçek desenleriyle bezenmiş ince askılı, sırt dekolteli uzun bir elbiseyle devam ediciim.


Sırada biri siyah zemin üzerine desenli, V yakalı ve uzun kollu, diğeri koyu pembe renkte, ince askılı ve nakışlı olmak üzere 2 tane bohem tarzı mini elbise var.Bohem giyim tarzı yıllar içinde moda akımlarının da etkisiyle bazı değişikliklere uğramıştır tabii ama belli prensipleri vardır ve her zaman talep görmüştür; özellikle uçuş uçuş elbiselerin, geniş kenarlı şapkaların, etnik desenli salaş eteklerin, bol kesim pantolonların sıklıkla kullanıldığı yaz aylarında. Aztek desenleri, çiçek nakışları, kilim desenleri, dantel detayları, fırfırlar bu tarz giysilerde çok kullanılır. 


Uygun desenler kullanılsa da tepeden tırnağa dar kesim bir kıyafet bohem tarzının ruhuna pek uygun değildir. Bohem tarzı elbise modelleri hemen her zaman salaş elbise tarzındadır. Etek bluz, pantolon - gömlek gibi parçalı kıyafetler giydiğiniz zaman da parçalardan en az 1 tanesinin dökümlü olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. 


İşte her şeyiyle bohem giyim tarzını yansıtan bir elbise. Sırtının V şekilli dekoltesi, bol kolları, işlemesindeki delik detayları, omzundaki yırtmaç falan çok hoş bence. Keşke yakası önden daha açık olsaydı.


Bu kolsuz, çok renkli, sırtı V dekolteli, karışık desenli elbise salaş elbise modellerini seven ziyaretçilerimiz için gelsin.


Sırada delik ve püskül detaylı, geniş bacaklı güzel bir bohem tarzı tulum var. Onun ardından birkaç yazlık tulum alternatifi daha ekleyeyim bari. 
Yoruldum doğrusu ama yine de zevkle devam ediyorum, bu benim gerçekten sevdiğim bir giyim tarzıdır. 


Şimdi de bohem tarzı parti elbisesi tadında bir parça takdim edeyim size. Yunan tarzı elbise de diyebiliriz kendisine, tek omuzlu üstler öyle nitelendiriliyor. İpek şifon kumaştan dikilmiş olan bu metalik şeritli elbisenin makrame ipinden yapılmış püskülleri de var. Bir yaz partisi için güzel bir alternatif. 


Bu koyu yeşil, uzun elbisenin göğüs dekoltesi fazla cesur. Ama duruşu, havası çok güzel.


Bu çiçek desenli, 2 parçalı set hippi giyim tarzını sevenlerin hoşuna gidecektir sanırım. Her şeyiyle çiçek çocukları dönemini yansıtıyor. 


Free People'dan seçtiğim yeni sezon bohem tarzı kıyafetler daha bitmedi, başka fotoğraflarım da var. Onları da ekleyip yazıyı yayınlıycam ve derin bir "Oh!" çekicem, cidden yoruldum. Ama değdi, güzel bir gösteri oldu. Ziyaretiniz için teşekkürler, yine bekleriz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Eli (2019)

ABD yapımı Netflix filmi  Türü: Korku Süresi: 1 saat 38 dakika