27 Haziran 2018 Çarşamba

Ayvalık Tatili İçin Mekan Önerisi


Bu yaz bir Ayvalık tatili yapmayı düşünüyorsanız size hoş bir mekan önerebilirim. 3 katlı, sevimli bir ev burası. İkinci katında 3, üçüncü katında 2 oda ve her katta ortak kullanılan bir banyo var. Farklı boyutlardaki bu odalardan biri tek kişilik, küçük bir oda. Bir tanesinde bir ranza, bir diğerinde 2 kişilik bir yatak var. Kalan 2 odaya da 2'şer tane 1 kişilik yatak koyulmuş. Giriş katında yine ortak olarak kullanılan küçük bir mutfak yer alıyor. Bu kısmı sadece çay, kahve yapmak gibi basit şeyler kullanabiliyorsunuz.


Evin hemen bitişiğindeki bir kafede uygun fiyata serpme kahvaltı yapmak mümkün. Ev sahile ve çarşıya 4 -5 dakika mesafede olduğundan çevrede kahvaltı etmek, yemek yemek, bir şeyler içmek için birçok yer bulunabiliyor zaten.


Ayvalık merkezde konaklama mekanı arıyorsanız bu evin hoşunuza gideceğini sanıyorum. Konaklama fiyatları oldukça makul bu arada. Unutmadan, en üst katta bir terası da var.Ayvalık'ta tatil yapmak keyifli bir şey. Sokaklar sonbahar - kış sezonunda nasıl görünüyor bilmiyorum ama yazın çok renkli ve canlı oluyor. Konserler veriliyor, festivaller düzenleniyor. Ben bugün geldim ve 15 gün kadar kalıcam. Seçimden yeni çıktık, burası henüz kalabalık değil ama 1 hafta içinde fark edilir derecede hareketlenmesi bekleniyor.

Merkezde denize girilmiyor  ama araçla 5 dakika kadar bir zamanda varılabilen Paşalimanı diye bir yer var. Ayrıca minibüsle 15 dakika mesafede Sarımsaklı Plajı var, orada gün boyunca doya doya yüzüp güneşlenebilirsiniz. Orada daha önce kalmıştım, bu sefer Ayvalık'ta kalıp arada bir gideceğim. Yakında bir de Cunda Adası var, orayı da seviyorum, bir gün olsun gidip gezmek niyetindeyim. Anlayacağınız Ayvalık tatili çeşitli biçimlerde olabilir; insan Ayvalık'ta, Sarımsaklı'da veya Cunda'da kalabilir ve hangisinde kalırsa kalsın diğer yerlere gitmesi fazla zaman almaz.İletişim için telefon: 0539 638 73 30Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...