7 Eylül 2018 Cuma

Çağla Şikel'in Sivilce Kurutucu Maske Tarifi


1979 İstanbul doğumlu ünlü manken ve fotomodel Çağla Şikel moda, cilt bakımı, beslenme, alışveriş ve başka konularda yayınlar yaptığı YouTube kanalıyla büyük bir ziyaretçi kitlesi oluşturdu. Dizi oyunculuğu ve sunuculuk da yapmış olan Şikel'in sivilce kurutucu maske tarifi tamamen veya kısmen yağlı, akneye eğilimli bir cilde sahip olan ziyaretçilerimizin ilgisini çekebilir.Maskeyi sadece sivilcenin üstüne sürebileceğiniz gibi cildinizin tamamına da uygulayabilirsiniz.Bu arada, acil durumlarda sivilceyi kapatmak için üstüne fondöten sürüp ucunu koyu kahverengi bir kalemle boyuyormuş. Böylece sivilce ben gibi gözüküyormuş.

Fakat bu yöntemi gerçekten sadece acil durumlarda kullanmanızı tavsiye ediyor, çünkü boyamak için kullanılan kalemin içeriğindeki kimyasallar sivilcenin iyice azmasına bile yol açabilir. Çağla Şikel bunu sadece defilesi varsa veya gece dışarıya çıkmak falan gibi bir planı varsa yapıyormuş. Neyse, gelelim sivilceleri kısa sürede kurutmak ve cildin yağ dengesini ayarlamak gibi 2 işe yarar özelliği olan, yağlı ciltler üzerinde özellikle etkili olan maskenin tarifine:

Sivilce Kurutucu Maske


Malzemeler:

1 yemek kaşığı yaş maya
1 yemek kaşığı kadar süt (Mayayı eritecek kadar)

Uygulama:

Mayayı sütle iyice ezin. Bu sırada mayanın biraz ağır koktuğunu fark edeceksiniz ama sivilcelerden kurtulmak için bu kadarcık bir sıkıntıya değer, de mi?2 malzeme iyice karışınca maskeyi sivilceli bölgelere, cildinizin yağlı kısımlarına veya gerekli görüyorsanız tamamına sürün ve 20 dakika bekleyin.

Süre dolunca cildinizde hafif kurumuş olan maskeyi ılık suya batırılmış bir süngerle çıkarın.

Sonra yüzünüzü güvenilir bir markanın saf, doğa gül suyu ile silin. Böylece gözenekler sıkılaşacak ve cildiniz iyice temizlenmiş olacak. Çağla Şikel sabah - akşam gül suyu ile cilt temizliği yapıyormuş bu arada. Ben de severim yüzümü ve boynumu gül suyu ile silmeyi.

Son olarak da günlük nemlendiricinizi sürün. Geçmiş olsun, umarım işinize yarar.

Çağla Şikel'in Maske Hakkındaki Notları

Cildiniz çok sivilceli ise bu maskeyi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Şikel, başka videolarında belirtmiş olduğunu söylediği bir noktayı bu videoda da hatırlatmış: Belli bir tarif herkese iyi gelecek, herkesin derdine derman olacak diye bir şey yok. Her ne kadar bu tip maskeler piyasa ürünlerine göre daha doğal olsa da, sonuçlar kişilerin cilt tipine, alerjik reaksiyonlarına göre falan değişebilir.

Uygulayacağınız bir maskenin cildinize bir zarar vermeyeceğinden emin olmak istiyorsanız onu önce küçük bir bölgede deneyin ve biraz bekleyerek kızarma, pütür pütür olma gibi şeyler olup olmadığını gözlemleyin. Sivilce sorunu ile baş etmekte çok güçlük çekiyorsanız, kendinizce denediğiniz çareler, alıp kullandığınız ürünler işe yaramıyorsa da bir dermatoloğa başvurun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...