23 Ekim 2018 Salı

Hayran Kalacağınız El Yapımı Patik Modelleri


Blogun epeyce ilgi gören yazılarından biri olan 60 örgü patik konulu yazıyı yayınladığım neredeyse 1 yıl olmuş. Nagehan'ın el yapımı patik modellerini doldurduğum klasör de aylardır masa üstümde bekliyor. O işi bugün yapıversem ne güzel olur...diye düşündüm ve hemen işe koyuldum. Bu patikler bu blogda yer almalı artık, çok güzeller.
Bir ara haftada bir görüşürdük, Cuma günleri benim tezgah açtığım yerde o da patiklerini sergilerdi. Sonra, pazar kapalı alana taşınınca gelmez oldu. Yine alıcı buluyordur ama, internet üzerinden de satıyor ürünlerini, Facebook'da Patik Elişi diye bir sayfası var mesela. Örgü patik siparişi vermek istiyorsanız bir bakabilirsiniz. Gebzeli Patikçi diye bir sayfa açmış, orada da var bir şeyler.
Bu tip ev işlerinden pek anlamam ben ama Nagehan'ın işçiliği temizdir, elleriyle yaptığı örgü patik modelleri taş gibi durur ve göze hitap eder. Haftalarca gördüm onları ben.

Kışın patik giyer misiniz bilmem, benim çok aradığım bir şey değildir. Ama her kış 1 - 2 çift gezer ortalıkta, bazen giyerim. El yapımı patik yapan biri olur çevremde, bana 1 çift hediye eder; o şekil. Ama pazarda epeyce arandığını gördüm. En çok çeyizler için alınıyor sanırım, bir de bebekler için galiba. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika