16 Ekim 2018 Salı

Olimpos Yalın Ayak Camping (Ağustos 2018)


Arkadaşım Mehmet Bilgin Temmuz sonu - Ağustos başı döneminde Likya Yolu yürüyüşü yaparken konakladığı bazı yerlerin güzel fotoğraflarını çekmiş. Bunlardan biri olan Olimpos Yalın Ayak Camping hakkında bir yazı yazmaya karar verim ben de. Yürüyüş hakkında da yazıcam aslında ama ona baya mesai ayırmak gerekiyor, bu yüzden o daha sonra gelecek. Şimdi, Mehmet'in cümleleriyle kamping hakkında bilgiler vermeye başlıyorum:Olimpos Yalın Ayak Camping'e Neden Hayran Oldum?

Olimpos'da nerede kalacağıma karar vermek için önceden baya araştırma yapmıştım. Gelmeden önce kampın sorumlu müdürü Tuncer Bey'i arayıp rezervasyonumu teyit ettirmiştim. Alana adımımı atar atmaz yürüyüşün benim için bittiğine karar verdim. Yanartaş'a başka zaman tırmansam da olurdu, böyle bir camping bulmuşken en azından 1 - 2 gün dinlenmeliydim. Çünkü, kampı bu sezon kiralamış olan Dilif Hanım burada harikalar yaratmıştı.


Mekanın en büyük artısı diğer işletmelerden bağımsız bir yerde olması. Ayrıca Olimpos Kenti'nin kapısına en yakın olan işletme burası. Her yeri son derecede temiz. Ortak kullanılan tuvalet ve duş alanlarının sayısı bol, görünümleri güzel. Neredeyse her yer çim, çim olmayan alanlara da Olimpos coğrafyasına özgü iri çakıllar döşenmiş. Etrafa çok sayıda ortak kullanıma açık, ağaçtan yapılmış, renkli minderlerle döşenmiş dinlenme platformları koyulmuş. Wi - Fi bağlantısı gayet hızlı. Çadır platformlarının hepsine elektrik verilmiş.

Kamp alanı, akşamları, içleri oyulmuş ve rengarenk aydınlatma elemanları haline getirilmiş objelerle bambaşka bir dünyaya dönüşüyor.

Mekanın çalışanları işlerini hem büyük bir titizlikle, hem de neşe içinde yapıyorlar. Dilif Hanım arada bir çimlerin üzerinde dolaşıyor, müşterilerinin hatırını soruyor. Bunları patron edasıyla değil, müşteri edasıyla yapıyor. Pazar akşamları dev bir ekranın karşısındaki çimlere yayılarak film izleyebiliyorsunuz.Olimpos Yalın Ayak Camping yemekleriyle de beni benden aldı. Aşçı Polat'ın Darıca'lı olması büyük bir tesadüftü, ben de Gebze'de yaşıyorum çünkü. Polat gayet lezzetli ev yemekleri ve çorbalar yapıyor. Her akşam farklı sıcak yemekler çıkıyor. Fiyatlara gelince; 2018 Ağustos itibariyle, kendi çadırınızla geldiğiniz zaman yarım pansiyon için 60 TL ödeme yapıyorsunuz. Kamp alanında bulunan 8 - 10 tane civarındaki büyük çadırlarda kalmayı tercih ederseniz fiyat 150 liraya çıkıyor. Bunlar oldukça konforlu çadırlar bu arada; dışarıdan çadır görünümünde ama içi butik otel odası gibi. Gardırop, yatak, kilim, ayna; her şey var.


Benim konakladığım dönemde mekanın müşterileri büyük oranda üniversiteli gençlerden ve genç orta yaşlı çiftlerden oluşuyordu. Benim gibi yaşı 50 civarında olan 1 - 2 kişi gördüm sadece. Benim şansıma mı, yoksa her zaman öyle mi bilmiyorum ama hemen hepsinin duyarlı ve medeni insanlar olmaları da dikkatimi çekti.

2 gün kaldığım bu harika yerde tanıştığım Dilif, Tuncer, Polat, Erkan, Sefa, Tijla ve Tekin'e, burada geçirdiğim zamanı geçirdiğim zamanı güzelleştikleri için teşekkür ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...