8 Ekim 2018 Pazartesi

Ufak Tefek Cinayetler 35. Bölüm: Yemek Mi Yedik Dayak Mı, Bilemiyorum


Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 34.  bölümü sona ererken, Merve Aksak Kerim'in evine gitmiş, Kerim onu bahçede karşılayıp buyur etmişti. Eve girince ona Serhan için ne yapabileceğini sordu ama adamın bu konuda yardımcı olmaya niyeti yoktu. Ufak Tefek Cinayetler 35. bölüm ikisinin arasındaki gergin konuşmayla başladı.
Konuşurlarken Kerim'e "Akbaş" dediği adamından telefon geldi. Serhan çiftlik için onun verdiğinden daha yüksek bir teklif vermişti. Çiftliği alacak gibi görünüyordu. Adam sordu; Serhan'a bir görünse miydi acaba? Kerim bunu kendisinin halledeceğini söyledi.Kerim Merve'yi aralarında olup bitenleri herkese anlatmakla tehdit etti. Bunun olmasını istemiyorsa onun istediği şeyleri yapmalıydı. Önce çiftlik meselesi halledilecekti.

Merve'nin çiftlik olayından, Kerim'le Serhan arasındaki gerilimden haberi yoktu. Kerim ona durumu anlattı ve Serhan'ı bu işten vazgeçirmesini istedi. Aksi takdirde tehdidini yerine getirecekti. Bu arada Serhan'ın kendisini tanımadığını da söyledi. Oysa Merve, ayrılmak istediğini söylediği zaman ona Serhan'ın ikisinden haberi olduğunu, ama kendisini çok sevdiği için sorun etmediğini söylemişti.

Merve evine sinirleri bozulmuş bir halde döndü. Bir süre ağladı. Gece uyuyamadı. Kerim de kendi evinde pek mutlu görünmüyordu.2019

Sarmaşık sakinleri tanık kürsüsünde geçmişi anlatıyorlardı. Ayşe olayların Emre ve Kerim'in gelmesiyle başladığını söyledi. Sitedeki erkeklerden biri "Bugünkü kavganın fitili 2000 yılındaki o doğum gününde ateşlenmiş aslında." dedi. Ama onlar bunu şimdi, olaylar gerçekleştikten sonra öğrenmişlerdi. Raşel, Kerim'in Merve'yi her yandan kuşattığını, köşeye sıkıştırdığını söyledi. Sonra o geceki yemekten söz etmeye başladı.

Pelin Emre'den çok rahatsız oluyor, sitedeki arkadaşlarından onu önceden tanıdığını saklıyordu.


 Taylan, Emre ile konuşurken onu ve Burcu'yu yemeğe davet etti. Pelin buna çok sinirlendi ve o akşam Merve'ye yemeğe gidecekleri yalanını uydurdu. Merve'yi arayıp durumu açıkladı. Onun Arzu ve Mehmet'i de çağırmasını istiyordu. Böylece Taylan'ın yemeğe gittikleri zaman Emre'leri de çağırmaya kalkmasını engelleyeceğini umuyordu.

Raşel mahkemeden bunun basit bir organizasyon gibi göründüğünü, ama olaylı bir geceye dönüştüğünü anlattı.


*********************************************************


Merve çiftlik sorununu halletmenin yollarını arıyordu. Serhan'la ortak hesaplarından yüklü bir para çekip çekemeyeceğini öğrenmeye çalıştı.  

Arzu aşırı yoğun bir iş kadını olmuştu. Telefon, evde iken bile her dakika kulağındaydı. Bu hali ev halkına antipatik geliyordu. 

Oya Kemal'le görüşmeye gitti. Edip'in ölümü olayının aydınlığa çıkması için elinden ne gelirse yapacağını söyledi. Görüşme sırasında bunun bir kaza olmadığını, Edip'in, başına künt bir cisimle vurulmasından ötürü kafatası çatladığı için öldüğünü öğrendi. Polis odada kırığa denk gelen bir cisim bulamamıştı. Belki de katil onu yok etmişti. Evde neyin eksik olduğunu bilmiyorlardı. Oya olaydan önce o evde oturuyordu, belki o yardımcı olabilirdi? Oya bu konuda düşüneceğini söyledi. Bu sahneden sonra kameralar bize Arzu'nun gardırobunda bir şamdan olduğunu gösterdi.

Taylan, Mehmet'le konuşurken Burcu'nun eskiden onun sevgilisi, şimdi de eski bir arkadaşının nişanlısı olması yüzünden kendini arada kalmış hissettiğini anlattı. Mehmet ondan, Burcu ile yaşadıklarını hafızasından silmesini istedi.

Arzu'yu okuldan arayıp gelmesini istediler. Ayaz bir kavgaya karışmıştı. Arzu önce gitmeye niyetlendi ama sonra bir toplantısı olduğunu hatırladı. Mehmet'i arayıp sorunu onun halletmesini istedi.Mehmet okula gittiğinde müdürle olayı önemsemez gibi, fazla rahat konuştu. Sonunda Ayaz 15 gün okuldan uzaklaştırılma cezası aldı.

Merve evinin önünde Kerim'le karşılaştı. Kerim onunla tehdit eder gibi konuştu. Çiftlik sorununu halletmesi gerektiğini hatırlattı.

Serhan Kerim'in çiftlik için kendi teklifinden daha yüksek bir teklif verdiğini öğrendi ve bundan sonra tekliflerinin gizli olması için talimat verdi. Pes etmeye niyeti yoktu. Bu savaş devam edecekti.

O hazırladığı yeni teklifi imzalarken Merve bankadaydı. Ortak hesaplarından para çekmeyi düşünüyordu ama bundan vazgeçti.


Arzu, akşam eve gelip Ayaz'ın okuldan uzaklaştırıldığını öğrenince sinirlendi. Mehmet haber vermek için onu aramış, ama ulaşamamıştı. Ayaz'ın bu süreci dükkanda geçireceğini söyledi. Bir süre Arzu'nun iş hayatının yoğunluğu konusunda tartıştılar. Nilay da babasının tarafını tuttu. Annesinin uzaktan kumandayla aile idare etmenin tadını kaçırmıştı. Meseleleri ya onlara bırakmalı, ya kendi halletmeliydi. Mehmet Arzu'nun artık onların yüzüne bile bakmadığını söyledi. Arzu epeyce gerilmişti. Sonra o akşam Merve'ye davetli olduklarını öğrendi. Pek hevesli olmasa da gitmeyi kabul etti.

Onlar hazırlanırken Nilay bir eşyasını aramak için odalarına girdi. Onun gardıroptaki şamdanı görmesi Arzu'yu çok rahatsız etti. Şiddetli bir tepki vererek kızını şaşırttı.Merve yemek için hazırlıklarını tamamlıyordu. Bu arada davetlileri de gelmek için hazırlanıyorlardı. Davetli olmayan biri de hazırlanıp evinden çıktı o sıralarda: Kerim.Kerim Merve'nin evine geldi. Yine çiftlik hakkında konuştular. Merve onun dediğini yapmayacağını söyledi. Kerim aralarındaki bağlantıdan söz ederse kendisi de durumda kalırdı. Kerim bunun umurunda olmadığı cevabını verdi. Merve'nin misafir beklediğini fark etmişti. "Ben de kalayım", dedi. O sırada Pelin geldi. Merve ona Kerim'in et getirmek için geldiği yalanını uydurdu. Sonra onun da kalmasına izin vermek zorunda kaldı.

Mila ile Serhan da eve geldiler. Serhan mutfağa girip Kerim'i gördü. Merve kötü bir şeyler olabileceğini anlamıştı. Pelin'le beraber içeriye geçtiler.


Serhan Kerim'in çiftlik dışında başka bir meselesi olduğunun farkındaydı. Kerim onu çok iyi tanıdığını söyledi. İkisi konuşurlarken Merve mutfağa girip birtakım bahanelerle Kerim'i yollamaya çalıştı. Fakat Serhan onun kalıp gerçek derdini açık etmesini istiyordu.

İçki almaya gittiği için biraz geç gelen Taylan, Kerim'le karşılaşmış olmaktan hiç memnun değildi. Biraz sonra Arzu ile Mehmet de geldi.Daha masaya oturdukları anda gergindi ortam. Giderek daha da gerilecekti.

Nilay Oya'ya gitti. Sohbet ederken annesinin hallerinden, aşırı çalışmasından yakındı.

Merve'nin evindeki yemek masasında da bu konu konuşuluyordu. Arzu ve Mehmet bir kere daha tartıştılar. Diğerleri de konuya dahil oldu.

Çiftlik konusu da açıldı tabii. Kerim, Serhan'ın bir sözünü bu konuya bağladı. Diğerleri bu durumdan yeni haberdar oluyorlardı. Merve çiftliğin ailesi için manevi değeri olduğunu söyledi.

Serhan'a göre sorun sadece bu değildi. Çiftliğin, onca emek veren insanların elinden alınmasını etik bulmuyordu. Kerim, etik kelimesini bahane ederek konuyu Serhan'ın göz altına alınmasına getirdi.


 Merve olayın bir yanlış anlaşılma olduğunu söyleyince Kerim kendisinin öyle duymadığı cevabını verdi. Bu çetrefilli bir meseleydi. Aralarında bir katil vardı belki de.

Nilay Oya ile konuşurken annesinin istifçilik huyundan söz etti. Gardırobunda beze sarılmış bir şamdan bile vardı. Oya bunun üzerine Kemal'in Edip'in kafasına künt bir cisimle vurulduğunu söylediğini hatırladı. Arzu katil olamazdı, değil mi?

Masada Serhan, Edip'in ölümünün bir kaza olduğunu söyledi. Savcının raporunda öyle yazıyordu.

Merve mutfağa geçti. Kerim tuvalete gitme bahanesiyle onun yanına gitti. Merve ona evinden gitmesini söyleyince bunu kabul eder gibi yaptı. Ama içeriye gidecekti, evine değil. Ve her şeyi anlatacaktı. Merve onu durdurdu. O anda Arzu mutfağa girince daha fazla konuşamadılar.Tekrar masaya oturdukları zaman Kerim eti görünce aklına eski bir sevgilisinin geldiğini söyledi. Onunla beraberken bazen et lokantasına gittiklerini anlattı. Hayır, Pelin'in doğum günü sırasında terk etmiş olduğu kız değildi o. Başka biriydi. Et lokantasından çıkınca da sinemaya da giderlerdi. Bir keresinde dışarıya atılmışlardı.


Kıza ne olduğunu sordukları zaman Kerim onun kırmızı bir arabaya binip kendisini terk ettiğini söyledi. Bunun üzerine Serhan'ın eskiden kırmızı bir arabası olduğundan söz ettiler. Arzu ile Mehmet de flört ettikleri günleri anlattılar. Onlar balık yedikleri bir geceden söz ederken Kerim eski sevgilisiyle arada bir balığa da çıktıklarını söyledi. O günlerde Merve Kerim'e böyle bir şeyi başkalarıyla yapmayacağına dair söz vermişti. Hem niye yapsındı, onlar hiç ayrılmayacaklardı ki.
Kerim, Pelin ve Taylan'la aynı üniversitede okuduklarını söyledi. Bir de Emre vardı. En son Pelin'in meşhur doğum gününde bir araya gelmişlerdi.

O gün, evin kapısına polisler gelmişti. Pelin masada sıradan bir doğum günü olduğunu söyledi ama öyle değildi.

Mehmet'in sorusu üzerine Merve Kerim'le yeni tanıştığını söyledi. Kendisi onlarla aynı okulda okumamıştı.

Serhan Kerim'in neden Sarmaşık'a taşındığını söyleyince Kerim bu merakın sebebini sordu. Rakibini tanımak mı istiyordu?

Merve o sırada elinde cheesecake'iyle mutfaktan geldi. Bu Kerim'in aklına yine ortak anılarından birinin gelmesine yol açtı. Beraber pikniğe gitmişlerdi ve Kerim, tatlı yemeyi hiç sevmediği halde, onun kekini çok beğenmişti.Kerim biraz da ev sahibesini dinlemek istiyordu. O nasıl tanışmıştı eşiyle acaba?

Muhabbet giderek daha tatsız hale geliyordu Merve Serhan'la Kerim arasındaki tatsızlığın düzelmesini istediğini söyledi. Ona kalırsa çiftliğe boş vermeliydiler. Mila için çok güzel bir yazlık bulmuştu, onu alabilirlerdi. Bunun için bankaya da başvurmuştu.

Serhan Merve'nin ona haber vermeden böyle bir işe girişmesine çok sinirlendi. Kabul etmezse ne yapmayı düşünüyordu? Mila'yı mı göstermeyecekti artık ona?

Kerim zevkten dört köşe olmuştu.

Merve, Serhan'ın bunu neden dert ettiğini anlamadığını söyledi. Onda çocuk çoktu nasılsa. Birini göremezse diğerini görürdü.

Masa buza kesmişti artık. Serhan kalktı. Ardından diğerleri de kalktılar. Merve tek başına kaldı.O sırada Oya Nilay'dan seyretmek için film istedi. Beraberce Kaymaz'ların evine gittiler. Oya biraz sonra tuvalete gitme bahanesiyle Arzu'nun yatak odasına çıktı.O gece Emre ile Burcu da bir konsere gitmişlerdi. Döndüklerinde Burcu çok keyifliydi. Bu sadece konserle ilgili değildi, Elif Işık'ın kailinin tutuklandığını duymuştu. Artık bu konu için endişe etmesi gerekmeyecekti. Emre'ye bu işte parmağı olup olmadığını sordu.

Bunu halleden Kerim'di. Emre sorduğu zaman konunun kapandığını söylemişti. İşin ucu başka birilerine dokunacak gibiydi ama Burcu temize çıkmıştı.

Arzu'nun evinde Oya, şamdanı buldu. Onun eski evindeki eşyalardan biri olduğunu hatırladı.

2019

Oya Toksöz mahkemede, geçerli bir sebebi olduktan sonra herkesin katil olabileceğini söyledi.

                                      ****************************************

Oya, Arzu ile Mehmet'in eve geldiklerini duydu. Arzu yukarıya çıkarken şamdanı geri bıraktı. Yakalanmadan aşağı inmeyi başardı.
Pelin, Merve'nin bu korkunç yemekten sonra herkesi kılıçtan geçireceğini düşünüyordu.

Ufak Tefek Cinayetler 35. bölüm sona yaklaşırken Merve masada yalnız başına, çıtını çıkarmadan oturuyordu. Bir ara sessizce ağladı. Kerim ise evinde kendi kendine "Daha seninle işimiz bitmedi Merve" diye söylendi.

Kerim, Merve ilişkilerini bitirdikten sonra çok kötü olmuştu. Üzgündü, içki içiyor, kavga arıyordu. Bu haldeyken, telefonla aldığı güzel bir haber durumu değiştirdi. Basketbol maçındaki performansı gözden kaçmamıştı, takıma seçilmesi mümkün olabilirdi. Merve Pelin'in evinde, doğum günü partisindeydi. Serhan da öyle. Kerim, bu haberi vermek için oraya gitmişti.


Sarmaşık'daki kadınlar, telefonlarına gelen mesaja uyarak ellerinde börekler, keklerle Merve'nin evine gittiler. Bir Merve Aksak planı daha hayata geçmek üzereydi. Hepsi toplandıkları zaman konuşmaya başladı. Konu Kerim idi. Onlara bu konuda bir şeyler anlatması gerekiyordu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...