17 Kasım 2018 Cumartesi

DESA 2018 - 2019 Sonbahar Kış Erkek Koleksiyonu: DESA x Can Yaman


DESA x Can Yaman 2018 isimli reklam videosunu gördünüz mü? Benim dün haberim oldu konudan ve bu vesileyle DESA 2018 - 2019 sonbahar kış erkek koleksiyonu hakkında bir yazı yazmaya karar verdim. Video markanın kadın koleksiyonuyla da ilgili ama benim yazım 2018 erkek deri mont, parka ve kaban modelleri hakkında olacak.


Başlangıç olarak çıkarılabilir kürk yakalı, apolet detaylı bir siyah deri mont takdim ediciim. Önde iki tane kapaklı cebiyle göğüs kısmında fermuarlı bir cebi olan mont, yüzde 100 koyun derisinden üretilmiş.

İkinci sırada yüzde 100 koyun kürkünden üretilmiş; cep, kol ve bel kısımları kahverengi deri biyelerle hareketlendirilmiş bir kaban var. Bu arkadan yırtmaçlı, kruvaze kapamalı kabanın 2 alternatifi var. Birinde kürk yaka ve yakanın kenarından inip eteğin bitimine kadar devam eden şerit beyaz renk, diğerinde ise siyah renkli.

Aşağıdaki konyak rengi biker deri mont, derinin üzerine özel bir el işçiliği çalışmasıyla yapılan bölgesel açma işlemleri sayesinde vintage deri mont havasında görünüyor. Yüzde yüz koyun derisinden üretilen montun astarı da yüzde yüz koton kumaştan. Önden fermuarla kapanan bu modelin üstünde fermuarlı cepler bulunuyor.DESA x Can Yaman koleksiyonunu oluşturan parçalar arasındaki turumuza nubuk kumaştan dikilmiş bir kapüşonlu yeşil erkek parka ile devam edelim. Gizli çıtçıt ve fermuarla kapanan parkanın 2 tane kapaklı yan cebi var.Sıradaki fermuar kapamalı, hakim yakalı, tamamen astarlı montun birer tane yanlarda, iki tane de üstte olmak üzere 4 adet fermuarlı cebi var. Bu modele de vintage efektiyle eskitilmiş havası verilmiş. 
Şimdi ne gelsin; ön - iç kısmında su geçirmez kumaştan dikilmiş çıkarılabilir bir yelek olan kapüşonlu, siyah bir mont gelsin. Fermuarla kapatılan bu montun 2 tane yan cebi var."DESA Candır!" sloganıyla lanse edilen koleksiyondan vintage efektiyle karartılmış hakim yakalı bir kahverengi deri mont geliyor şimdi de. Onu, koleksiyonun diğer bazı parçaları gibi moda tasarımcısı İlker Bilgi tarafından tasarlanmış olan siyah renkli bir erkek biker mont takip ediyor. Bu kruvaze kesim montun sırt kısmında beyaz renkli bir parmak izi baskısı var.
Yukarıda koyun kürkünden üretilmiş bir kaban takdim etmiştim, şimdi de aynı özelliğe sahip bir mont geliyor. Kahverengi deri biyeler ve süs niteliğindeki fermuar detaylarıyla hareketlendirilmiş olan bu astarsız siyah beyaz montun 2 yan cebi, bir tane de kapaklı cebi var. 
Son olarak 3 tane fermuarlı cebi ve 2 tane de süs niteliğinde fermuarlı cebi olan siyah bir mont geliyor. Ondan sonra DESA & Can Yaman videosunu ekleyip yazıyı yayınlıycam. Ziyaretiniz için teşekkürler.

1 yorum:

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika