16 Kasım 2018 Cuma

Sherri Hill Kısa Abiye Modelleri (Sonbahar Kış 2018)


Mezuniyet balosu, kına gecesi, yılbaşı partisi, düğün - dernek ortamlarında giyebileceğiniz kıyafetlerden oluşan bir yazıyla huzurlarınızdayım sayın ziyaretçiler. Sherri Hill tasarımı 2018 kısa abiye modelleri arasında gezinmenin hoşunuza gideceğini umuyorum. 


Bu asimetrik kesimli kırmızı elbise mezuniyet partisi kıyafeti arayanlar için güzel bir alternatif olabilir. 


Gösteriye halter yakalı, kloş etekli, sırt dekolteli bir elbiseyle devam ediyorum. Payetli siyah abiye modellerini sevenler için geliyor. Abiyede payet detayı hoşunuza gidiyorsa bu koleksiyonda size hitap edecek pek çok model bulabilirsiniz. 


Bu A tipi elbise uçuk mavi renkli, desenli brokar kumaştan dikilmiş.


Şarap rengi - bordo tonlarını sever misiniz? Kadife kumaştan dikilmiş olan bu kloş etekli, straplez elbise koleksiyonun sade parçaları arasında yer alıyor. Ceplerdeki işlemenin rengine yakın renkte bir ayakkabı - çanta ile şahane olur sanırım. 


Böyle bir elbiseyi son derecede sade ve düz parçalarla kombinlemek lazım. Desenler karmaşık, sık ve gösterişli. Ayakkabı, çanta ve takılar da öyle olursa iyi olmaz. Genç kız abiye modellerinden yana oldukça zengin bir koleksiyon bu. Biliyor musunuz; 1949 ABD Oklahoma Sherri Hill bu işlere çocukluk döneminde başlamış. Ailesinin kumaşlar, giysiler, şekerlemeler, okul gereçleri ve daha bir sürü şey satan yerel mağazaları varmış ve ailenin 8 yaşından büyük çocuklarına bu mağazalarda yarı zamanlı çalışma fırsatı verilmiş. Çalıştığı mağazadaki renkli kumaşlar Hill'in modaya ilgi duymasına yol açmış. Onun ön camları süsleyen mankenlerin giydirilmesi işine katılmasına izin vermişler. 
Hill Oklahoma Üniversitesi'nde moda tasarımı alanında eğitim alırken ailesi kadın giyim sektörüne el atmış. Gece kıyafetlerine de, bu arada. Hill, kendi tasarımlarını yaratmaya bu dönemde başlamış.

Üniversiteyi bitince giyim sektöründeki farklı firmalarda çalışmış. Güzellik yarışmalarında giyilmek üzere tasarladığı parçalarla dikkat çekmeye başlamış. 12 yıl Jovani Fashion için çalıştıktan sonra kendi adını taşıyan abiye kıyafetler hazırlamaya başlamak üzere oradan ayrılmış. Ondan sonra da almış yürümüş.

Sherri Hill'in ağırlıklı olarak mini abiye elbise modellerinden oluşan 2018 kısa abiye koleksiyonunda payet ve püskül detayının sıklıkla kullanılmış. İki parçalı modellerin sayısının oldukça fazla olduğu koleksiyondaki orijinal, hareketli sırt dekolteleri de dikkat çekiyor. Şimdi sizi seçtiğim diğer modellerle baş başa bırakıyorum. Ziyaretiniz için teşekkürler, yine gelin.1 yorum:

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika