15 Aralık 2018 Cumartesi

Erkeğe Yılbaşı Hediye Sepeti Nasıl Hazırlanır?


Sizin için değerli olan bir erkeğe çok özel bir yılbaşı hediyesi vermek istiyorsanız onun hoşuna gidecek birçok parçadan oluşan bir sepet hazırlayabilirsiniz. Sepetin büyüklüğü ve içinde neler olacağı size kalmış bir şey tabii. Ben bir erkeğe yılbaşı hediye sepeti vermeyi düşünenlere bunun içine neler koyulabileceği, nasıl bir ambalaj yapılabileceği konusunda fikir vermeye çalışıcam sadece.
Bunun için kapaklı veya kapaksız bir sepet ya da güzel bir dekoratif kutu temin etmeniz gerekecek. Önce neler alacağınızı planlamanızı tavsiye ederim, böylece sepet veya kutunun boyutlarını buna göre ayarlayabilirsiniz.

Hasır sepetler bu iş için sıklıkla kullanılıyor ve sepetin zemini rafya, bir parça saman gibi şeylerle dekore ediliyor. Aşağıdaki gibi bir sepete birkaç küçük erkeğe hediye alternatifi koyup sonra sepeti şık bir ambalaj kağıdıyla sarabilirsiniz. Ahşap bir sandık veya kutu da işinizi görür.


Böyle bir sepete neler koyabilirsiniz acaba? Buna karar verirken hediyeyi vereceğiniz erkeğin zevklerini, ilgi alanlarını, tarzını, hobilerini ve ihtiyaçlarını dikkate almanız gerekiyor. Paketin içindekilerin aynı kategoriden olması daha iyi olabilir. Sadece yiyecek - içecek, sadece kozmetik gibi. Ama uygun parçalardan bir karışım da oluşturabilirsiniz tabii. Örneğin hem bir kravat veya atkı, hem de bir kalem veya kitap olabilir. 


Yabancı sitelerde bu tip sepetlere daha çok alkollü veya alkolsüz içecekler ve onlara eşlik edecek kraker, çerez, kek, şarküteri ürünleri gibi koyulduğunu görüyorum. Bu hediyeyi vereceğiniz erkek bir kahve aşığı veya çay tiryakisi olabilir; şarap veya viski içmeyi seven biri olabilir. Seçimlerinizi buna göre yapabilirsiniz.


Erkeğe yılbaşı hediye sepeti hazırlarken istediğiniz tarzda ürünler bulmakta zorluk çekeceğinizi sanmıyorum. Seçim yapmakta zorluk çekebilirsiniz, çünkü çok fazla alternatif var. Beğenileceğinden ve kullanılacağından emin olduğunuz şeyler seçmeye odaklanmalısınız. Riskli tercihlerden kaçınmalısınız. Sürülmeyecek bir parfüm veya rengi ya da tarzı itibariyle işe yaramayacak bir gömlek almak istemezsiniz, değil mi? 

Bu tip bir hediye hazırlama çabasına girecek birinin o erkeği yakından tanıdığını varsayıyorum, öyle değilse bile hoşlandığı şeyler hakkında bilgi toplaması lazım.

Aşağıda giyim eşyası ve kozmetik ürünleriyle hazırladığım bir kolajı göreceksiniz. İçindeki ürünleri nerelerden seçtiğimi de yazayım: Tom Ford marka scrub Beymen, sweatshirt LTB, EDT parfüm Zara, kravat Damat Tween, gömlek Kip, kemer Mango, bileklik Lidyana, hırka Koton. Sepete veya kutuya neler koyabileceğinize dair küçük bir liste hazırladım:

*Giyim eşyası ve aksesuar
*Kozmetik ürünleri
*Yiyecek - içecek çeşitleri
*Kırtasiye malzemeleri, kitap, dergi
*Hediye alacağınız kişinin hobilerine veya yaptığı bir koleksiyona uygun ürünler
*Anahtarlık
*Kişiye özel ürünler (İsme özel bir kalem, tişört, kahve kupası, ajanda vs.)


Her şeyi hazırladıktan sonra güzel bir ambalaj yapın ve sepetin içine bir not iliştirmeyi de unutmayın. Bu fikri uygulamak için çok fazla para harcamak zorunda olmadığınızı da belirtmek isterim. Bütçeniz zengin olmasa da bu tip bir hediye hazırlayabilirsiniz. Mağazalarda her bütçeye uygun alternatifler var. Uygun fiyatlı bir anahtarlık, kemer, bere ve bileklikten oluşan bir sepet hazırlayabilirsiniz mesela. Hediyeyi vereceğiniz erkek kahve içmeye düşkünse bir paket kahve ve ona eşlik edecek türden atıştırmalıklardan oluşan bir kutu hazırlayabilirsiniz. Böyle bir sepete güzel bir kahve fincanı veya kupası da ekleyebilirsiniz. 

Fikir vermek için hazırladığım ikinci kolajdaki ürünlerin yer aldığı siteler şöyle: Bere Boyner, kahve kupası Karaca, fotoğrafla özelleştirilebilir karışık çikolata Kahve Dünyası, bileklik Kravatkolik, filtre kahve Tchibo, saat Lidyana. 


Eşinize, erkek arkadaşınıza, babanıza, oğlunuza, kariyer yolculuğunda size faydası dokunmuş bir üstünüze veya erkek kardeşinize böyle bir yılbaşı hediyesi vermeyi düşünüyorsanız zaman kaybetmeden seçimlerinizi yapmaya başlamalısınız; yılbaşına sadece 16 gün kaldı. Hediyelerinizi içine koymanız için birkaç sepet / kutu alternatifi de baktım sizin için. Aşağıdaki çok amaçlı sepet Evidea'dan. Boyutları 19 x 11 x 8 cm. Fiyatı 15 TL

Bu hasır sepet de Evidea'dan. 41 x 28 x 16 cm. ölçülerinde. Fiyatı 38 TL


Tekzen'deki bu keçe saklama kutusu da işinizi görebilir. Ölçüleri 28 x 23 x 12.5 cm. Fiyatı 9 TL

Aşağıdaki natürel renkli kulplu sepet Ikea'da 60 TL. Boyutları 36 x 27 x 13 cm.

Bu tarz şeyler bulmakta zorlanacağınızı sanmıyorum, içinde her türlü ev aksesuarının bulunduğu mağazalar hemen her yerde var günümüzde. Ben bunları konuya uygun birkaç ambalaj alternatifi de eklemiş olmak için verdim. Aşağıda size fikir verecek bu türden hazır hediye sepeti - kutusu alternatifleri görebilirsiniz. Ziyaretiniz için teşekkürler, yine bekleriz. 


1 yorum:

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...