29 Aralık 2018 Cumartesi

Patrona Yılbaşı Hediyesi Seçmenin Püf Noktaları


Patrona hediye seçmek ince bir iştir ve rastgele bir şekilde yapılmaması gerekir. Kimi iş yerlerinde bazı özel günlerde böyle bir şey yapma geleneği zaten vardır, olmasa da abartısız, uygun bir hediye almak güzel bir jest olabilir. Patrona yılbaşı hediyesi seçmek durumundaysanız aşağıdaki tavsiyeler işinize yarayabilir.1. Patronunuzun Nelerden Hoşlanacağını Öğrenmeye Çalışın

Kendisiyle arada bir sohbet etme olanağınız varsa bu sırada bir şeyler öğrenmeye çalışabilirsiniz. Mümkünse ofisine göz atmak da faydalı olabilir; böylece hangi renkleri ve ne tür aksesuarları sevdiğini anlayabilirsiniz. Diğer bir yöntem de patronunuzu sizden daha iyi tanıyan bir mesai arkadaşından fikir almaktır.

2. Ne Kadarlık Bir Hediye Alacağınız Konusunda Doğru Karar Verin

İnsanın patronu bazen ailecek tanıdığı biri veya iş ortamı dışında da görüştüğü bir arkadaşı olabilir. Bu durumda daha serbest davranabilirsiniz ama böyle bir yakınlık yoksa gösterişli ve pahalı bir şey seçmekten kaçınmak gerekir. Zira böyle yapmak bir beklentiniz olduğu hissini uyandırabilir. Belki de bir beklentiniz vardır ama bunu bu şekilde belli etmek güzel olmaz, değil mi?3. İnternette Gezinin

İnternet ortamında patronunuzun tarzına uygun birçok alternatif bulabilirsiniz. Kişiye özel hediye çeşitleri arasından seçim yapmak güzel bir fikir olabilir. Bunları da rastgele seçmemelisiniz ama. Ağı ve mesafeli bir patrona üstünde şirin bir resim ve esprili sözler olan bir kupa hediye etmek olmaz mesela. Ama patron esprili biriyse, çalışanlarıyla arasına büyük bir mesafe koymuyorsa olabilir. Bu durumda kaliteli bir ürün seçmeye de dikkat etmelisiniz. İsme özel ajanda, cüzdan, kalemlik gibi alternatiflere de göz atabilirsiniz. Patronunuzun hoşuna gidecek bir gömlek alıp cep kenarlarına ismiyle soyadının baş harflerini yazdırabilirsiniz. Kravat ve / veya yaka mendili kullanıyorsa bu türden bir hediye de alabilirsiniz.


4. Aldığınız Hediyeye Bir Not İliştirin

Patrona yılbaşı hediyesi aldığınızda yanına üstüne el yazınızla uygun bir şeyler yazdığınız bir de kart eklemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Hediyeniz bireysel olsa da, ofis arkadaşlarınızla beraber ortak bir hediye almış olsanız da bunu yapın. Burada amaç hediyeyi sizin aldığınızı veya finansmanında payınız olduğunu belirtmek değil, patronunuza büyük bir ihtimalle saklamak isteyeceği hoş, küçük bir anı bırakmaktır.


5. Mesai Arkadaşlarınızı Bu İş İçin Teşvik Edin

Bütçeniz bireysel bir hediye için yeterli değilse ya da bu şekilde alabileceğiniz şeyler dışında, farklı bir ürün (Veya ürünler) almayı düşünüyorsanız iş arkadaşlarınızla ortak hareket edebilirsiniz. Diğer arkadaşlarınızın böyle bir fikri yoksa bile siz onları harekete geçirebilirsiniz. Herkes bu planın içinde yer almak isteyebilir tabii ama muhtemelen kabul edenler de çıkacaktır.

Patrona hediye sepeti hazırlamak da güzel bir fikir olabilir bu durumda. İçine herkesin hediyeleri, üstlerine notlar eklenmiş olarak koyulup şık bir ambalaj yapılırsa gayet cazip bir ortak hediye ortaya çıkar.

1 yorum:

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Eli (2019)

ABD yapımı Netflix filmi  Türü: Korku Süresi: 1 saat 38 dakika