27 Aralık 2018 Perşembe

Tatil Evi Dekorasyonu (Bahamalar Cat Cay Adası)


Merkezi Miami'de olan Touzet Studio isimli dekorasyon firmasının Bahamalar Cat Cays adalarından birinde yaptığı bir tatil evi dekorasyonu çalışmasını takdim ediciim size bugün sayın ziyaretçiler.
Firmanın ekibi bu rezidans tarzı evi dekore ederken detaylarda mavi rengi kullanarak evin, kıyısında durduğu okyanusun rengiyle uyum sağlamasını hedefledi. Beyaza boyanmış ahşap kaplı tavanları, beyaz duvarları ve kumu andıran soluk renkli bir taşla döşenmiş bir zemini olan evin görünümüne renk ve hareket katmak için panjurlar maviye boyandı.Mavi renk ayrıca yastıklar, saksılar ve dekoratif aksesuarlar için de kullanıldı.


Ev, panjurlu pencereleri, ahşap kaplı tavanları ve başka birçok özellikleriyle adada bulunan geleneksel konutların tipik özelliklerini taşıyor. Fakat dekorasyon ekibi renk paleti ve bazı düzenlemelerle ada mimarisine modern bir dokunuş ekledi.

Ev sahiplerinin istediği şey tropik bir Bahama evinin modern bir versiyonunun tasarlanmasıydı. Çok titiz bir çalışma ve karmaşık bir dekorasyon istemiyorlardı. Bu evi rahatlamak ve eğlenmek için kullanacaklardı. Miami'de yaşıyorlardı ve orada yoğun bir sosyal hayatları vardı. Burası inzivaya çekilmek istedikleri zaman gelecekleri, ayrıca gün batımında kokteylleri ve başka eğlenceli etkinlikler yapabilecekleri bir plaj evi olmalıydı. 

Mutfak dekorasyonu için beyaz renk kullanıldı. Duvarlardan birine beyaz dolaplar yerleştirildi ve ortasına üstü mermerle kaplı beyaz bir mutfak adası ve onun oturma kısmına da ahşap tabureler koyuldu.


Mutfağa ekli olan yemek alanıyla bir duvarında taş bir şömine olan oturma odasının mobilyalarında renk olarak kahve, bej ve krem renkleri tercih edildi.
Oturma odasının bir yanı boyunca uzanan bir dizi cam kapı evin 2 genç çocuğu olan sahipleri için büyük ve keyifli bir alan yaratmak üzere, kapalı bir verandaya açılıyor. Bu basamaklı verandadan da yüzme havuzuna ve plaja bakan şezlongların yer aldığı bir terasa geçiliyor. Bu bölümde palmiyeler ve bazı bitkiler de yer alıyor. İleriye doğru, barbeküsü de olan ikinci bir açık hava keyfi alanı daha bulunuyor.


Ebeveyn banyosu dekorasyonu için içeriyi göstermeyen akıllı cam teknolojisi kullanılmış, böylece çiftin oval bir küvette banyo yaparken bir yandan da okyanus manzarasının tadını çıkarması sağlanmış. Banyonun baktığı verandaya, biraz ileriye bir hamak asılmış.


Bitişiğinde ahşap kaplı bir giyinme odası olan bu banyodan gri tonlarıyla sade bir şekilde dekore edilmiş olan yatak odasına geçiliyor.


Dinlenme odası gibi bölümler, çocuk yatak odaları da dahil, evin bir yanındaki 2 katlı birimde yer alıyor. Farklı seviyelerdeki bu iki bölüm birbirine çıtalı, ahşap korkuluklu bir merdivenle birbirine bağlanıyor. Dekorasyon ekibi ayrıca evin mimarisinin adanın iklimine daha uygun bir hal alması, için gereken şeyleri de yaptı. (Büyük gölgeli sundurmalar, sıcak havanın yükselmesini sağlayan hacimli tavanlar vb.) Yapının kuvvetli rüzgarlara ve şiddetli yağışlara karşı dayanıklı olması için gereken tedbirler alındı. Yağmur suyu çatıdaki oluklarda toplanıp büyük sarnıçlarda depolandıktan sonra sulama ve banyolar için kullanılıyor. 


1 yorum:

  1. Tarz ve kombineler ipuçları il dolu ufkum açıldı..teşekkürler editor

    YanıtlayınSil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...