21 Ocak 2019 Pazartesi

35 Profesyonel Salon Dekorasyonu Örneği


"Bugün ne yazsam?" sorusuna içimdeki ses "Salon dekorasyonu konulu bir şey yaz istersen" diye cevap verdi, ben de onu dinlemeye karar verdim. Profesyonel dekoratörler tarafından yapılmış salon ve oturma odası dekorasyonu fikirleri göreceksiniz bu yazıda.Evlenmeye hazırlanan ve evlerini nasıl dekore edeceklerine karar vermeye çalışan bir çiftseniz veya evinizin görünümünde değişiklikler yapmak istiyorsanız bu profesyonel çalışmalardaki renk uyumu, aksesuar kullanımı gibi şeylere dikkat etmenizi tavsiye ederim; gerçekten faydalı ipuçları bulabilirsiniz.
İlk örnekler "Homepolish" sitesinden geliyor. Modern, klasik, bohem gibi farklı tarzlarda güzel fikirler gördüm burada, aralarından seçim yapmakta zorluk çektim.


Aşağıdaki açık renkli, modern ve sade oturma odasının tasarımı Damon Liss Design'e ait.


Aşağıda göreceğiniz iki ev de New York'da. Birincisi Greenwich Village'de, diğeri Soho'da bulunan bu evlerin dekorasyonu B. A. Torrey tarafından yapılmış. 

Sırada bir KKM Design Group çalışması var.Programıma Gary McBournie Inc. firması tarafından dekore edilmiş 2 oturma odası ile devam ediyorum. Carter Design'ın dekore ettiği bu oturma odasını karışık buldum ben. Yerdeki halı düz renkli veya çok az, çok hafif desenli olsaydı hoşuma gidebilirdi. Dekorasyonda ayna kullanılmasını severim ve bunun böyle bir duvarın tamamen aynayla kaplanarak uygulandığını pek görmemiştim. Koltukların rengi ve kanepeyle uyumu hoşuma gitti. Fakat işte, o halı düz olacaktı. Bir de, aynanın üstüne hiçbir şey asılmasa daha iyi olurdu bence.


Los Angeles'in kuzeyinde yer alan Los Feliz semtinde bulunan bu evde oturma bölümü, mutfak ve yemek odası bir arada. Oturma odasının renkleri hoş görünüyor, değil mi? Bu çalışma da Carter Design'ın.


Şimdi Drew McGukin Interiors firmasının çalışmalarından örnekler göstermek istiyorum size. Chelsea'daki bir çatı dairesinin salonunu 3 farklı açıdan gösteren 3 fotoğrafla başlıyorum. Bu tip daireler İngilizce'de "Penthouse" olarak geçiyor. Ülkemizde de lüks konut projelerinde bu tip daireler bulunabiliyor. Yüksek tavanlı, geniş penthouse daireler çoğu zaman konforlu apartmanların, residansların ve otellerin en üst katında yer alıyor. 
Aşağıdaki fotoğraflar da Drew McGukin'in dekore ettiği bir rezidansın salonundan.
Aynı firmanın çalışmalarının son örneği Chelsea'daki bir daireden. Çok katlı bir binanın en üst katı burası. 
Paris ve New York merkezli Dessins, LLC firmasının sahibi olan Penny Drue Baird, mimari çalışmaları ile de bilinen tanınmış bir iç mimardır. Aşağıda Architectural Digest'in dünyanın en iyi 100 iç mimar ve tasarımcısı arasında gösterdiği Baird'in firmasının yaptığı 2 salon dekorasyonu çalışmasını göreceksiniz. 

Sıradaki çalışmalar Elizabeth Roberts Architecture & Design imzalı. 


Tom Stringer imzalı 3 dekorasyon örneğiyle devam ediyorum programıma. 
Frank Roop Design Interiors ABD Boston'da bulunan bir iç mimarlık firması. Şimdi bu firmanın çalışmalarından örnekler geliyor:

6 yorum:

 1. Damon Liss Design'e ait kütüphaneli tasarım benimde tercihim olurdu

  YanıtlayınSil
 2. Sitenizi yeni fark ettim ve hemen takibe aldım, insana davet sitesine de beklerim, geniş kitleler oluşturmak daima güzeldir...Selam ve Dua ile...

  YanıtlayınSil
 3. Bu salon dekorasyon örnekleri cok güzelmis, evi yeniden dösemek istedim bu salon dekorasyonlarini görünce 😊

  YanıtlayınSil
 4. Ben seçim yapamadım hepsi çok güzel 🌸

  YanıtlayınSil
 5. Ben beyaz ferah arka plana neseli renjler olan dekorasyon tarzini cok severim. Bodrum evleri gibi 😊

  YanıtlayınSil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...