26 Mart 2019 Salı

Rosa Clara 2019 Gelinlik Koleksiyonları: Soft


Rosa Clara 2019 gelinlik koleksiyonları hakkındaki ikinci yazım olacak bu. 4 farklı koleksiyon var, birini yazdık, bir tanesini daha yazalım; Rosa Clara Soft 2019 isimli koleksiyonu. Tüyler, püsküller ve el işlemesi boncuklarla süslenmiş, 1920'lerin şıklığını taşıyan gelinlikler görmeye hazır olun.Açılışı vücudu daran, kalp yakalı, sırt dekolteli bir parçayla yapıyorum. Bu tepeden tırnağa püsküllü gelinlik orijinal ve göz alıcı bir görünüme sahip."Soft" İngilizce'de çeşitli anlamları olan bir kelime, bu koleksiyonla bağlantılı olarak yumuşak, hafif, ince ve nazik gibi anlamlarını dikkate almak lazım. Koleksiyon, fotoğraflara bakarken göreceksiniz; bu ismin hakkını veriyor. Gelinlik kumaşları da çeşit çeşittir; saten, tül, organze, şifon, ipek gibi. Bu gelinliklerin çoğunun şifon ve yumuşak tül tarzında su gibi akan, narin kumaşlardan dikildiği anlaşılıyor. 

Programıma tepeden tırnağa dantelli ve boncuk işlemeli bir balık etek gelinlik ile devam ediyorum. Katrin isimli bu modelin çapraz askılı sırt dekoltesi nefes kesici görünüyor. Dantel ve boncuk, tasarımcıların gelin adaylarının hayallerini süsleyen modelleri oluşturmak için kullandığı bereketli malzemelerdir. Bu malzemelere önde boynun, arkada sırtın güzelliğini sergileyen bir V yaka kesimiyle ön taraftaki derin bir yırtmaçla birleştirirseniz ortaya ne çıkar? Şöyle bir şey çıkar mesela:Keilan, ipek muslin kumaştan eteği ve dantel ve boncuk işlemeli, kıvrımlı V yakalı korsajıyla zarif ve romantik gelinlik modellerini sevenler için güzel bir alternatif teşkil ediyor. 
Bu boyundan bağlı gelinlik kafesli yapısı, işlemeleri ve sırt kısmındaki boncuklu askılarıyla dikkat çekiyor.Krep kumaştan dikilmiş olan bu modelin sade, düz çizgileri uzun kollarını ve sırtını kaplayan dantel işlemeli tül kumaşla hareketlendirilmiş. 
Önden ve arkadan derin bir V yaka kesimi olan Kalea, yırtmaçlı gelinlik modellerini sevenler için geliyor. Desenlerin üstündeki boncuk işlemeleri deniz kızı tarzındaki bu gelinliğin en önemli özelliğini oluşturuyor. İşlemelerin güzelliği sırt dekoltesinde daha da belli oluyor.İşte koleksiyonun eteklerindeki tüylerle 1920'lere selam çakan modellerinden biri:
Klasik çizgileri çağdaş bir tasarımla birleştiren prenses tarzı bir model geliyor şimdi. Derin V yakalı, nakışlı korsajı ve tam tül etekleriyle çok hoş görünüyor.
Rosa Clara markasının 2019 gelinlik modelleri arasındaki turumuza ipek muslin kumaştan dikilmiş kolsuz, V yakalı bir parçaya devam ediyoruz. Sade gelinlikleri tercih ediyorsanız bu model tam size göre. İllüzyon detaylı bir modelle devam edelim. Baştan aşağıya çiçek ve yaprak motifleriyle süslenmiş olan bu dar kesim gelinlik şöyle bir veya uzak mesafeden bakıldığında straplez bir gelinliğe benziyor. Ama aslında üst kısmına ten rengi tül kumaş dikilmiş kolsuz bir model bu.Tepeden tırnağa boncuk işlemeli, zarif bir model var sırada. Sırt detayına dikkat!Satırlarıma burada son veriyorum sayın seyirciler, fakat ekleyeceğim fotoğraflar daha bitmedi. Aşağıya doğru devam ederek daha fazlasını görebilirsiniz. Ziyaretiniz için teşekkürler.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Eli (2019)

ABD yapımı Netflix filmi  Türü: Korku Süresi: 1 saat 38 dakika