20 Nisan 2019 Cumartesi

Antre Dekorasyonu İçin 60 Güzel Fikir


Evini dekore ederken antre dekorasyonu konusuna da özen gösterenlerden misiniz? Girişin ve ara kısımların da özenli ve zevkli bir şekilde dekore edilmesi bir evin havasını gerçekten etkiliyor. Ve bu konuyla ilgili çok güzel örnekler var.Üstüne bir ayna veya tablo koyulmuş dresuarlar bu iş için çok kullanılan eşyalar arasında yer alıyor. Belli bir bölgeye kontrast bir duvar kağıdıyla dikkat çekmek, çok sayıda tablo kullanmak gibi uygulamalar da var.

Antre ve koridor dekorasyonu için yapılabilecek şeyler mekanın büyüklüğüne göre değişiyor tabii. Büyükçe, geniş bir giriş ve ara bölümler varsa bazıları az eşyalı bir oda gibi de dekore edilebilir. Bu durumda, girişe mesela bir oturma alanı da koyabilirsiniz.

Özellikle seçilmiş bir renk veya desenle, koyu tonlarla veya dikkat çekici bir sanat eseriyle etkileyici bir duvar dekorasyonu oluşturmak girişin şık ve ilginç görünmesini sağlar. Duvar aynaları, depolama bölmeleri ve aynalı dolap kapıları küçük bir girişin daha geniş ve etkileyici görünmesine yol açar. Güzel bir biçimi ve çerçevesi olan bir dekoratif ayna antre dekorasyonu için kullanabileceğiniz en etkili parçalardan biridir.Giriş dekorasyonu yaparken hem hoş bir görünüm oluşturmak, hem de bazı eşyaları depolamak için hasır sepetlerden faydalanabilirsiniz.

Sıcak ve çarpıcı bir giriş istiyorsanız duvarları böyle koyu bir renge boyayabilirsiniz.


Evinizin girişine koyacağınız aynanın şekli ve çerçevesi genel görünümü farklı şekillerde etkiler. Dikdörtgen bir ayna daha resmi, yuvarlak bir ayna daha rahat bir hava verir. Çok köşeli, farklı geometrik şekillerde tasarlanmış aynalar ise eğlenceli görünür ve ortama bir sürpriz etkisi katar. Bir konsolun üstüne dikdörtgen bir ayna koyacaksanız, genişliğinin konsolun genişliğinden daha fazla olmamasına dikkat edin. 

Yuvarlak bir aynayı çevreleyen sade, düz renk bir çerçeve modern, basit ve temiz görünür. Süslemeli, ayrıntılı bir çerçeve ise daha dramatik bir etki yapar. Evinizin girişi küçükse birincisini tercih edin. Diğeri küçük bir alanda göz yorabilir.Konsolun üstüne ayna koymak bir klasiktir. Gayet güzel görünür ve aynalar küçük mekanların daha geniş görünmesine de yardımcı olurlar. Fakat tek seçeneğiniz ayna değil. Bunun yerine sanat eserlerini de tercih edebilirsiniz. Satırlarıma burada son veriyorum, fakat fotoğraf gösterisi devam edecek. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gönül Yarası (2005)

Yerli yapım Türü : Dram Süresi : 142 dakika