10 Mayıs 2019 Cuma

15 Vintage & Bohem Tarzı Elbise


Vintage & bohem tarzı elbise modellerini sever misiniz? Tulle and Batiste sitesinde bu tarzın tutkunlarının hoşuna gidecek parçalar gördüm ve bazılarını ziyaretçilerimizle paylaşmaya karar verdim. Bali Adasındaki bir mağazası olan bu markanın ürünlerini internet üzerinden de alabiliyorsunuz.Koleksiyon ağırlıklı olarak delik, püskül veya dantel detaylarıyla süslenmiş çiçek desenli elbise modellerinden oluşuyor. Bazı modellerin 2 - 3 farklı renk alternatifi ve bazılarının da hem maksi, hem mini etekli çeşitleri var. Detaylar el işçiliği ile çalışılmış.


Açılışı, koleksiyondaki birçok elbise gibi yumuşak ve hafif rayon kumaştan dikilmiş kızıl kahve tonunda bir elbiseyle yaptım. Bu V yakalı, beli lastikli, kısa kollu elbisenin sırtı da V şeklinde açık ve püskül detaylı. Yürürken akıp dalgalanan çok hoş bir bohem tarzı elbise bu ve aynısının kısa modeli de var. Onu da hemen yukarıda görüyorsunuz.

Bu sitede benim zevkle giyebileceğim birçok elbise var. Yazın bu tarzda giyinmeyi seviyorum. Farklı boylarda eteği sulu elbise çeşitleri de bulabilirsiniz burada.Haki zemin üzerine elle çizilmiş çiçek motifleriyle süslenmiş olan askılı, bir midi elbiseye ne dersiniz? Fotoğraftaki gibi koyu bej rengi bohem tarzı saçaklı süet botlarla ve botlara uygun geniş bir şapkayla çok güzel yakışır ama bir çift sandaletle de giyebilirsiniz.Çingene elbiseleri hoşunuza gidiyor mu? Bohem tarzı kıyafetleri sevenler genelde bu tip elbiselerden de hoşlanırlar. Ayarlanabilir ince askıları olan bu çiçek desenli salaş elbise sıcak yaz günleri için güzel bir alternatif olabilir.


Bu dantelli siyah elbise yazlık gardırobunuzun en güzel parçalarından biri olabilir. Sonbahar gelip havalar hafif serinlediği zaman deri bir ceketle kombinleyerek daha keskin bir bohem havası yaratabilirsiniz. Sıradaki model mor tonlarını sevenler için geliyor. Bu V yakalı, çiçek desenli, truvakar kollu romantik elbiseyi, düğmelerinin hepsini açarak bikininizin veya atlet - şort tarzı bir kıyafetin üstüne de giyebilirsiniz. Bohem tarzı elbiseler bu fotoğraflarda gördüğünüz gibi dökümlü, rahat bir kesime sahiptirler. A tipi kesim bu tip elbiselerin çoğunda görülür. Karışık baskılarla dantel - nakış ve saçak detayları da karakteristik özellikleri arasındadır. 

Tulle & Batiste bu türden kıyafetler için doğru adreslerden biri gibi görünüyor. Aşağıda markanın elbiselerinden başka örnekler de görebilirsiniz. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Thelma ve Louise (1991)

ABD yapımı Türü : Macera, suç, dram Süresi : 2 saat 9 dakika