7 Kasım 2019 Perşembe

Ufak Tefek Cinayetler: Moda, Stil, Saç ve Makyaj Fikirleri


Ufak Tefek Cinayetler dizisinin bittiği neredeyse 1 yıl oldu ama benim bu diziden derlediğim moda, stil, saç ve makyaj fikirleri klasörü hala bir köşede değerlendirilmeyi bekliyor. Bu işi halletmeye karar verdim ama bir kerede biter mi bilmiyorum,çünkü epeyce fotoğraf var.
Blogum için bu dizinin her bir bölümü hakkında uzun, detaylı, bol görselli yazılar yazmıştım. Bu oldukça yorucu oldu, " Bir daha kolay kolay böyle bir işi bu şekilde yapmam" diye düşündüğümü hatırlıyorum.Ufak Tefek Cinayetler dizisinin kadın oyuncuları, baş kadın oyuncuları daha doğrusu; Aslıhan Gürbüz, Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Tülin Özen ve Burcu Sarışın idi. Bu isimler de, diğer kadın oyuncular da giyimleri, saç ve makyaj stillerinin yanı sıra kullandıkları aksesuarlarla da dikkat çekiyorlardı. İşte taktıkları bazı küpe modelleri:

Domates soyarken, markete, bir restorana veya işe ya da çocuklarını okuldan almaya giderken, spor yaparken, evde, sokakta, barda, okulda, orada, şurada veya burada; her zaman şık giyinen, alımlı görünen kadınlardı onlar. Arzu istisna sayılabilir belki. Güzel bir kadındı ve bir davet için falan hazırlandığı zaman gayet çarpıcı görünebiliyordu. Ama günlük hayatta bu konuda diğerlerine göre daha rahattı. Fakat ilerleyen bölümlerde çalışmaya başlayınca bu durum değişti. 

Ufak Tefek Cinayetler saç modelleri ile de izleyicilerin ilgisini çekti. Dizide rol alan kadınların her zaman bakımlı görünen saçları  günlük at kuyrukları, sımsıkı veya dağınık topuzlar, örgülü modeller gibi türlü şekillere girdi. Bu havalı kadınların saçlarını öylece salıverdikleri de oluyordu tabii. İşte bazı örnekler:
Dizinin  kadınları makyaj stilleri ile de göze çarpıyorlardı tabii ki. Her zaman bakımlı ve hoş görünümlü idiler. Geceleri yüzlerine, ellerine kozmetikler sürmeden başlarını yastığa koymuyorlar, manikürü pedikürü ve arada profesyonel cilt bakımı yaptırmayı ihmal etmiyorlardı.
Bir Star TV yapımı olan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin her bir bölümü hakkında bir yazı yazmaya karar verdiğim zaman bu işi daha kolay bir şekilde de yapabilirdim tabii. Daha kısa yazılar, daha az görsel falan. Fakat benim işi çok detaylı bir şekilde yapacağım tuttu ve bu yüzden bunaldım. Dizi bitince bu iş bitmiş olduğu için memnun oldum ama her dizide olduğu gibi bir sürü saçma sapan unsur içermesine rağmen izlerken sıkılmadım. 

Pretty Little Liars ve galiba bir tane daha yabancı diziden uyarlanmış olan bu dizi insana ikide bir "Yok devenin bale pabucu!" dedirtmekle beraber kendini izlettiriyordu. 


Bu arada, şaka maka, fotoğrafların çoğunu ekledim galiba. İstesem tam da bu noktada son veririm yazıya tabii ama yok, o kadar görsel hazırlamışım; ille de bir kısmını daha ekliycem.
Çok sıkıldım ama bir yandan da memnunum, o ağır Ufak Tefek Cinayetler klasörü boşalıyor. Görünce sinir oluyordum ama atmaya da kıyamıyordum. 

Dizide birçok davet ve yemek masası sahnesi de vardı bu arada. Havuz başı partileri, evlerde hazırlanan son derecede şık masalar falan. Fakat esas kadınların beyninde onlarca tilki dolaşıyordu, o vaziyette yeyip içtiklerinin tadını alabiliyorlar mıydı emin değilim. Ne zehirli sohbetler döndü o güzelim ortamlarda!

Saat gece yarısını geçti, klasörde hala fotoğraflar ve ben bu yazıyı bitirmeden başımı yastığa koymamaya karar verdim. Biraz daha görsel ekliyorum, sonra "Yayınla" sekmesine tıklıyorum ve bu iş bitiyor - yaşasın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Cildi Aydınlatan Akne Karşıtı Papaya, Bal ve Limon Maskesi

Cildi aydınlatan akne karşıtı papaya, bal ve limon maskesi aynalarda parlak, kusursuz bir cilt görmenize yardımcı olur. Yara izlerini ...