21 Şubat 2020 Cuma

Thelma ve Louise (1991)


ABD yapımı

Türü: Macera, suç, dram

Süresi: 2 saat 9 dakika
Konusu: Garsonluk yapan Louise ve ev kadını Thelma birbirlerinin en iyi arkadaşıydılar. Özel hayatlarında dramatik sorunlar yoktu, ama mutlu da değildiler.  Beraberce arabayla bir hafta sonu gezisine çıkmaya karar verdiler.


Bunun günlük rutinlerini kıran eğlenceli bir seyahat olması gerekiyordu. Ancak Louise, Thelma'ya tecavüz etmeye çalışırken yanlarındaki silahla tehdit ederek durdurduğu adamı daha sonra aşağılayıcı sözler etmesi üzerine vurunca işler değişmeye başladı. Polise gitmediler, çünkü Louise polislerin kendilerine inanmayacağından emindi.


Thelma ve Louise artık kanun kaçağı durumundaydılar. Louise'un ısrarıyla Oklahoma'dan Meksika'ya gidip sınırı geçmeye karar verdiler. Louise erkek arkadaşı Jimmy ile görüştü ve para istedi. O geceyi parayı bizzat getiren Jimmy ile geçirirken, Thelma da yolda karşılarına çıkan genç ve yakışıklı JD ile beraber oldu. Genç adam bir hırsızdı ve onların parasını da çaldı.


Bu durum Louise'u perişan etti. Thelma, JD ile konuşurken öğrendiği yöntemleri uygulayarak bir soygun yaptı. İki kadın giderek batıyorlardı. Yolculuk ilerledikçe suç listeleri uzuyordu. Her an peşlerinde olan polislerden gelen uzlaşma tekliflerine rağmen, ikisi de teslim olmak niyetinde değildi.


Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular:

Susan Sarandon (Louise)

Geena Davis (Thelma)

Harvey Keitel (Hal)

Michael Madsen (Jimmy)

Christopher McDonald (Darryl)

Stephen Tobolowsky (Max)

Brad Pitt (J. D.)

Timothy Carthart (Harlan)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

3 Malzemeli Ev Yapımı Kolajen Maskesi (Şems Arslan)

1970 Bakü doğumlu kimya mühendisi, cilt, epilasyon ve güzellik uzmanı Şems Arslan 2009'dan bu yana çeşitli TV kanallarında güzelli...