9 Mayıs 2016 Pazartesi

Eliza Jane Howell 2015 Gelinlik Modelleri: Debutante 1


İlhamını 1900'lerin başlarındaki gelinlik modellerinden alan, art deco motiflerle süslenmiş romantik gelinlikler ilginizi çeker mi? Öyleyse Gill Harvey tarafından tasarlanan Eliza Jane Howell gelinlik modelleri hoşunuza gidecektir sanırım.
2015 ilkbahar sezonu için hazırlanmış olan Debutante 1 isimli koleksiyonu tanıtıcam bu yazıda size.


Markanın 1920'ler tarzı gelinlik modelleri narin dökülüşleri, ince işlemeleri, saçaklarıyla göz kamaştırıyor. 1900'lü yılların başlarını yansıtan yapımlar olan Muhteşem Gatsby filminde ve Downton Abbey dizisinde görebileceğiniz tarzda parçalar bunlar. Vintage gelinlik modellerini sevenler için ideal modeller gerçekten.


Eliza Jane Howell 2015 gelinlik modelleri ile bir eski zaman gelini gibi görünme fikri hoşunuza giderse saç şekli, makyaj ve aksesuarları da buna göre ayarlamayı düşünebilirsiniz. Bu vintage etkisini güçlendirir. Markanın mağazalarında fotoğraflarda gördüğünüz gelin aksesuarları da var, hepsi değilse de bir kısmı var yani; bol taşlı kemerler, taçlar ve taraklar gibi.

Zarif sıfatını fazlasıyla hak ediyorlar ama, de mi? Şifon, bürümcük, ipek; ne kullanıyorlarsa artık, şu V yaka vintage gelinlik modellerine bakar mısınız, su gibi akıyorlar.


Kalp yakalı korsajın üstüne nakışlı, işlemeli tül kumaştan truvakar kollu bir parça geçirilmiş ve bakın gelinliğin havası nasıl da değişmiş:


Düğününüzde romantik bir masal prensesi gibi görünmek istiyorsanız günümüz tasarımcılarının 1920 - 1930 moda trendlerinden esinlenerek hazırladığı bu kadınsı, yumuşak ve akıcı görünümlü modeller tam size göre. 1920 gelinlik modası hakkında birkaç söz de edeyim. O zamanların gelinliklerinin belden düz inen, sade bir kesimi olurmuş genellikle. Fakat bu sadelik payetler, inciler ve başka tür boncuklar, saçaklarla falan dengelenirmiş.Gördüğünüz modeller art deco tarzı gelinlik kategorisine giriyor aynı zamanda. Bu, gotik süsleme unsurlarından ilham alınarak yaratılmış geometrik motiflerle süslenmiş oldukları anlamına geliyor.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...