27 Aralık 2016 Salı

Yılbaşı Masaları İçin Yaratıcı Fikirler


Yılbaşı gecesi evinizde bir parti vermeyi mi planlıyorsunuz? Öyleyse güzel bir yılbaşı masası hazırlamanız lazım, ayrıca masayı kuracağınız odaya konsepte uygun birkaç aksesuar eklerseniz de güzel olur. Bir yılbaşı ağacı, belki avizeden sarkan veya tüllere asılmış birkaç süs; öyle şeyler. Masanın ortasına özel bir süsleme de yapabilirsiniz ayrıca ama masa tıkış tıkış olacaksa bunu yapmayın.Yılbaşı masaları genelde biraz gösterişli olur ama fazla gösteriş estetik durmaz, gözü yorar ve konukların almak istediklere şeylere kolayca ulaşmalarını engeller.

Özenle seçilmiş, birbiriyle ve ortamın geneliyle uyumlu aksesuarlar masanın her santimini kaplayan birsürü ufak tefek süsten daha iyi bir etki yapar. Çok sayıda küçük süsler kullanmaya hevesiniz varsa bunu başka bir şekilde de yapabilirsiniz; masanın yakınına bu şekilde süslenmiş bir sehpa koyabilirsiniz mesela.


Çok sayıda misafiriniz olacaksa birbirleriyle güzel vakit geçirecek, birbirinden sıkılmayacak insanları birbirine yakın oturtmaya dikkat edin. Kullanacağınız herşeyi 1 - 2 gün önceden yıkayın; temiz, tozsuz ve lekesiz olduklarından emin olun. Çiçekler masaları güzelleştirir ve yılbaşı masalarına da yakışır. Bu havayı çiçeklerle veya çiçek desenli malzeme ve aksesuarlarla verebilirsiniz.

Yılbaşı topları, boncuklar, kurdeleler kullanarak kendiniz de yılbaşı masası süsleri hazırlayabilirsiniz. Birkaç tane şeffaf, sade kavanozun içini dışını süsleyip bunları yanyana masanın ortasına dizmek güzel bir etki yapar mesela. Veya şu 2 - 3 katlı kek - kurabiye koyma standlarından alın ve her katı minik biblolarla, kozalaklarla falan süsleyin. Birkaç tane renk renk boyanmış şişeyi masanın ortasına sıralayın, içlerine de birer ikişer çiçekli dal koyun. Üstüne biblolar koyulmuş güzel bir servis tepsisi de kullanabilirsiniz.


Yılbaşı masası hazırlarken renk uyumuna da dikkat etmelisiniz. Masa örtüsü, yemek takımları, aksesuarlar birbirini tamamlamalı ve masanın kurulduğu mekanla da uyumlu olmalı. Bir renk karmaşası yaratmaktan kaçınmalısınız.Konuyla ilgisi yok ama gözlerimden uyku akmaya başladı. Kalan yılbaşı masası fotoğraflarını da ekleyip bir güzel uyumak istiyorum. Hatta ona bile halim yok sanki ama yapıcam, bu kadar hazırlamışım, 10 - 15 fotoğraf için sonraya bırakamam. Hemen başlayayım öyleyse. Ziyaretiniz için teşekkürler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...