7 Ağustos 2017 Pazartesi

40 Fotoğrafla Great Gatsby'den İlham Almış Gelinlik Modelleri Ve AksesuarlarGreat Gatsby (Muhteşem Gatsby) adlı roman F. Scott Fitzgerald tarafından yazılmış. Amerikan rüyası fikrini Gatsby'nin Daisy'ye duyduğu aşk üzerinden eleştiren bu klasik roman 1920'li yılların ışıltılı dünyasını ve bu dünyanın insanlar üzerindeki etkilerini anlatıyor. Bu yazıda o dönemlerin sosyetesinin modasını, havasını merak eden veya Gatsby temalı düğün yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilecek gelinlik modelleri ve aksesuarlar sergiliycem.


 Danteller, inciler, tüller ve şifonlar dönemin ikonik unsurları arasında yer alıyor. Saçlarda daha çok Fransız topuzu, parmak dalgaları ve şirin kıvırcıklar görülürken aksesuar olarak boncuklu saç bantları ve tüyler kullanılıyor.

Esas olarak 1920'ler Amerikasının lüks ve ihtişam içinde yaşayan sosyetik kesimini anlatan romanda işçi sınıfının durumuna ve 2 sınıf arasındaki korkunç uçuruma da değiniliyor. Jazz Age olarak da bilinen bu dönemde insanlar inanılmaz bir lüks takıntısı içindeler, zengin sınıf her gece görkemli partiler düzenleyip çılgınlar gibi eğlenerek zaman geçiriyor. 1920'lerin gelinlik modelleri de 1. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan bu dönemin lüks ve gösteriş eğilimini yansıtıyor. Tüyler, boncuklar, saçaklar, payetler, fırfırlar, kristal taşlar vs.Great Gatsby'den ilham almış gelinlik modelleri vintage tarzında bir düğün yapmayı hayal eden gelin adayları için mükemmel bir alternatif teşkil ediyor. O zamanların gelinleri gibi görünmek için saç modelini, makyajı ve aksesuarları da dönemin modasına uygun bir şekilde ayarlamak gerekiyor tabii. Eliza Jane Howell Debutante 1 gelinlik koleksiyonunda bu konuda ilham almak için güzel örnekler görebilirsiniz. Görmek için buraya tıklayın.1920'ler temalı bir düğün yapmak isteyenlere birkaç ipucu daha vereyim: Davetiyelerin şık ve gösterişli olması iyi olur. Düğünün eski bir konakta yapılması da öyle, ama kır düğünü tarzında da olabilir. Dönemi yansıtmak için mutlaka inci kullanmanızı tavsiye ederim; bu bir takı, sırt dekoltesini veya saçarı süsleyen bir aksesuar olabilir mesela. İnciler 20'li yılların karakteristik aksesuarları arasında yer alıyor. Mekanın süslenmesinde kuş kafesleri, gramofon vb. vintage aksesuarlar kullanmanızı da tavsiye ederim.Satılarıma burada son verirken ziyaretiniz için teşekkür ederim. Fotoğraflar bitmedi bu arada, aşağıda daha fazlasını görebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...