3 Ağustos 2017 Perşembe

Bohem Tarzı Giyinmeyi Sevenler İçin 7 İpucu


Bilmem sever misiniz bohem tarzı giyinmeyi, ben her zaman sevmişimdir. Rahat, özgür, uçarı bir havası var bu tip giyimin, bana fena halde hitap ediyor. Hippi giyim tarzı olarak da anılan bu giyim stiline hevesiniz varsa hiç de fazla para harcamadan, gardırobunuzda belli bazı parçalara yer vererek hevesinizi hayata geçirebilirsiniz.
1. Uzun Etekler

Tercihen salaş etekler olmalı bunlar, uçuş uçuş olmalı, öyle sert kumaşlardan yapılmış düz, dar etekler değil. Desenli, özellikle de etnik desenli etekler bu giyim tarzı için uygundur ama düz renk de olabilir.2. Ayak Bileğini Saran Botlar

Ayak bileğini gevşekçe kavrayan düz veya zımba, zincir vb. detaylara sahip botlar  bohem tarzı kıyafetlerle beraber çok kullanılıyor. Saçaklı süet botlar da öyle. Renk olarak daha çok toprak tonlarını, gri ve siyahı tercih edin.3. Saç Bantları, Bandanalar, Saça Takılan Zincirler

Bohem giyim tarzını tamamlayan unsurlardan biri de saç bantları ve bandanalar. Ayrıca zincirli aksesuarlar veya küçük fularlar, eşarplar da kullanabilirsiniz.Kullanım şekilleri için birkaç örnek vereyim:
4. Çok Yönlü Yelekler

Bir jean yelek de olur, etnik motiflerle süslenmiş saçaklı, aynalı bir yelek de. Tığ işi veya dantelli yelekler de olur. Dolabınıza 1 - 2 yelek ekleyerek İspanyol paça pantolonlarla, uzun eteklerle yaptığınız kombinleri  bohem ruhuna uygun bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Düz renk bir uzun elbiseye desenli bir yelekle hava katabilir, düz bir tişört ve uzun bir etekten oluşan kıyafetinizin üstüne kot yeleğinizi alabilirsiniz. Hippi giyim tarzında sadece kısa yeleklere değil, uzun olanlarına da yer var bu arada.


5. İspanyol Paça Jean Pantolonlar

Vücut tipiniz İspanyol paça pantolon giymek için uygunsa  bu tip pantolonları bohem tarzına uygun parçalarla kombinleyebilirsiniz. Bol paça jean pantolon kombinlerine konuyla ilgili görsellerde oldukça sık rastlanıyor. Nakışlı, işlemeli jean pantolonları da tercih edebilirsiniz, gayet uygun olur. İşte birkaç kombin örneği:

6. Orijinal, Etnik, Otantik Takılar

Bohem tarzı takı denilince aklınıza bit pazarlarında, tütsü vb. şeylerin satıldığı dükkanlarda bulunan, ahşap gibi doğal malzemelerden yapılmış orijinal takılar gelmesi gerekiyor. Başta turkuaz ve mercan olmak üzere doğal taşlar, tüy, kemik ve süet gibi doğal elementler de bu tip takılarda sık kullanılıyor. Metal bilezikler, tüy küpeler, uzun kolyeler, sade kıyafetlere stil katan karmaşık boncuklu takılar da bohem tarzına uygun parçalar arasında yer alıyor. Elinizden geliyorsa kendiniz de bu tarzda orijinal takılar yapabilirsiniz. 


7. Tunikler, Etnik Motifli Bluzlar, İşlemeli / Dantelli Üstler

Salaş bluzlar, tunikler bohem tarzının karakteristik parçaları arasında yer alıyor. Elinizden tığ işi geliyorsa aklınızda olsun, tığ işi bluz, yeleki hırka vb. üstler de bu tarzı güzel yansıtıyor.Satırlarıma burada son veriyorum. Fakat aşağıya doğru devam ederek "Boho chic" olarak da anılan bu giyim tarzı hakkında biraz daha fikir edinebilirsiniz. Ziyaretiniz için teşekkürler. 


1 yorum:

  1. Vaww güzel bir tarz 👍🏻İçlerinden benimde giyebileceğim çökmeye var

    YanıtlayınSil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Gece Kıyafetlerinde Abiye Elbise Şıklığı Abiye elbiseler hemen her kadının dolabında bulunan gösterişli parçalardır. Düğün, nikah, mezuniyet...