6 Ağustos 2017 Pazar

Sivilceler İçin Domates, Jojoba Yağı Ve Çay Ağacı Yağı Maskesi


Cildin gözenekleri kirler, makyaj malzemesi kalıntıları, ölü hücreler yüzünden tıkanmışsa ve yağ bezleri cildi korumak için ürettikleri doğal yağı çok fazla salgılıyorlarsa cilt yüzeyinde sivilceler çıkmaya başlar. Hormonal dengesizlikler, stres, hijyen kurallarna dikkat etmemek ve yanlış, kötü diyetler uygulamak da sivilce oluşumuna sebep olur. Daha çok yüz, boyun, göğüs ve sırt bölgelerinde beliren sivilcelerden kurtulmak için ticari sivilce ilaçlarından birini de kullanabilirsiniz ama bunların içinden doğru olanını seçmek kolay değildir. Çoğu pahalıdır, beklediğiniz etkiyi yapmaz ve istenmeyen yan etkilere yol açabilir. Şansınızı doğal yöntemlerle denemek isterseniz aşağıda tarifini vereceğimiz domates maskesi işinize yarayabilir.


Malzemeler:

Yarım domates
1 çay kaşığı jojoba yağı
5 damla çay ağacı yağı

Uygulama:

Domatesi iyice ezin.
Ezilmiş domatese diğer malzemeleri de ekleyerek hepsini karıştırın.
Cildinizi temizleyin ve maskeyi sorunlu bölgelere uygulayın.
10 - 15 dakika sonra cildinizi ılık suyla yıkayarak temizleyin.
Sivilceleri azaltmak için bu maskeyi bir süre boyunca her gün uygulayabilirsiniz.

Domates Sivilceli Ciltleri Ne Şekilde Etkiler?

* Domatesin içeriğinde sivilce oluşumuna sebep olan serbest radikallerle mücadele eden güçlü antioksidan maddeler bulunur.

* İçeriğindeki doğal asit cildin yağ dengesinin düzenlenmesine yardım eder.

* Domates salisilik asit içerir. Piyasada satılan sivilce ilaçlarının çoğunun ortak bir bileşeni olan bu asit gözenekleri toksinlerden temizler.

* Domates cilt hasarlarını hücresel düzeyde onarır, sivilce izlerinin azalmasına yardımcı olur.

* Domates ayrıca cildin temizlenmesini, nemlenmesini ve pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Cildi besleyen vitaminler ve genel sağlığı destekleyen besin maddeleri içerir. Dışarıdan uygulanması kadar, yenmesi de cilde faydalı olan bir gıda maddesidir. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...