2 Kasım 2017 Perşembe

70 Fotoğrafla Ev Dekorasyonu Fikirleri (Glenn Gissler)

Ünlü dekoratörlerden dekorasyon fikirleri konusuna baya daldım ben bu aralar, fotoğraf boyutlandırıp isimlendirmek biraz yorucu gelse, epeyce zaman kaybettirse de keyifle yazıyorum bu konuları. Glenn Gissler tarafından tasarlanmış ev dekorasyonu fikirleri takdim ediciim bugün size, evinizi güzelleştirmeniz için ilham vereceklerini umuyorum.
İlk fotoğraflar Gissler'in yaptığı bir country tarzı dekorasyon çalışmasından geliyor.


Bu talepte bulunan müşterileri New York'da bir at çiftliği satın almışlar ve buraya rustik tarzda bir taş ev inşa ettirmişler. Böyle bir ortam ve böyle bir ev söz konusu olunca kır evi tarzı dekorasyon yapmak düşünülür doğal olarak. Glenn Gissler de öyle düşünmüş ve ona göre mobilya seçimleri yapmış. Antre dekorasyonu için kullandığı dresuar 17. yüzyıldan kalma bir Portekiz masası mesela.


Country tarzı mutfak dekorasyonu için de nötr renkli fayanslar ve açık raflar kullanmayı tercih etmiş. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmayan bir mutfak değil burası, paslanmaz çelikten eşyalar da var mesela ama genel olarak sıcak, huzurlu bir aile ortamı havası yaratacak şekilde tasarlanmış ki county dekorasyon stilinin temel özelliklerinden biri budur zaten. Geniş pencerelerle çevrelenmiş olan büyük mutfağa 8 kişilik, hasır sandalyeli ahşap bir masayla rustik bir hava vermiş.Bu da aynı evden başka bir yatak odası:


Burası Manhattan West Village'de bir ev. Geniş bir hol söz konusu olunca hol dekorasyonu için bir orta sehpa kullanılabilir tabii. Koyu renk zeminin üstüne rengi kapıların ve duvarların rengiyle uyumlu olan bir halı serilmiş, ne güzel olmuş.Renkli salon dekorasyonu fikirleri arıyorsanız Gissler'in bu çalışması size ilham verebilir. 


 Evin mutfağında güzel bir yemek köşesi de var. Mutfak büyük olunca tabii...Merdivenlerden çıkılınca karşınıza çıkan koridor da oldukça geniş, bu yüzden şifonyer, bank, Allah ne verdiyse koymuş, gayet de güzel olmuş. Öyle holüm olsa ben de koyarım.


O evden çıkıyor ve New York'da dubleks bir apartmana geçiyorum. Ebeveyn yatak odasında bisküvi ve krem tonları kullanılmış.


Antre dekorasyonu için dresuar ve dekoratif ayna kullanılmış. Ayna üst kata çıkan sarmal merdiveninin güzel bir yansımasını sunuyor, dresuarın üstü için de eklektik tarz aksesuarlar kullanılmış. Biri 20. yüzyıl ürünü cam bir lamba, diğeri ise antik Yunan döneminden kalma bir vazo.


Sırada Manhattan Upper West Side'daki 10 odalı bir ev var. Hemen her yana Picasso, Al Held, Brice Marden, Terry Winters, Cy Twombly gibi tanınmış sanatçıların çizimlerinin serpiştirildiği bir ev bu. Yemek odası dekorasyonu için kırmızı, abanoz rengi ve bal rengi tonları kullanılmış ve ortaya güzel bir uyum çıkmış. Duvardaki çalışma kübist sanatçı Jacques Villon'a ait.


Nötr renklerle dekore edilmiş olan yatak odasının davetkar ve rahatlatıcı bir havası var.


Küçük bir köşe koltuğunun yer aldığı bu bölümün duvarlarını Al Held'in mürekkep çizimlerinden oluşan bir dörtlü süslüyor.


Oturma odasıyla yemek odası arasında Fransız tarzı kapılar yer alıyor. Bu noktada eklektik mobilyalar kullanılmış. Sehpa modern bir model, bir yanındaki orijinal sandalye de öyle, diğer yanına ise antik tarzda bir İtalyan koltuk yerleştirilmiş.


Bu koridorum bir duvarına bir Picasso eseri yerleştirilmiş; Dora Maar. Diğer bir duvardaki Tommi Parzinger tasarımı maun - pirinç karışımı dolabın üstündeki çizim de çağdaş soyut sanatçı terry Winters'ın elinden çıkmış.


Burası da evin lüks döşemeli özel bir divan, modern tasarım bir yan sehpa ve yer lambasıyla dekore edilmiş bir köşesi.


Son olarak salonu geniş bir açıdan gösteren bir fotoğraf ekliyorum.


Şimdi de gölet manzaralı bir evden dış ve iç mekan dekorasyonu fotoğrafları takdim ediciim size. Kolonyal ev veya sömürge tarzı ev olarak bilinen evlerden burası, bir 19. yüzyıl evi. Burada kapsamlı bir yenileme çalışması yapılmış, göletin daha çok yerden görülebilmesi için pencereler ve kapılar eklenmiş, oda ilaveleri yapılmış, bazı odalar yeniden yapılandırılmış vesaire. Evin dışarıdan görünüşü şöyle:


İşte salondan bir görüntü. Burada, alçak tavanlar kiriş ilaveleriyle vurgulanmış.


Burası da salonun Fransız kapıları ile göletin şahane manzarasına açılan bölümü. Perdeler geleneksel tarzda, yerde de Tibet dokuması bir halı var. Sağda evin erkeğinin çalışma alanı yer alıyor, sundurmaya da 2 sallanan sandalye koyulmuş.


Tuğla kırmızısı rengine boyanmış olan kubbeli, kirişli yemek odasının masası bir aile yadigarı. Duvarlardan birine yerleştirilmiş olan bir dizi eğrelti otu tablosu dekorasyonu mükemmel bir şekilde tamamlıyor.


Burası evin sade, basit bir şekilde dekore edilmiş olan vestiyer bölümü. Zemin koyu yeşil, diğer yüzeyler ve dolap kapıları koyu krem tonunda, duvarlara da giysilerin asılması için kancalar monte edilmiş.


Burası evin misafir banyosu:


Kahvaltı odası, 3 tarafına eklenen pencereler sayesinde göleti geniş bir açıdan görme olanağı veriyor. Böyle bir yerde kahvaltı yapmak insana ne keyif verir. Buradaki halı özel bir dokuma, masa, sandalyeler ve avize ise antika parçalar. Kahvaltı odasının bitişiğinde de mutfak yer alıyor.Evin kadınlar tuvaletinin duvarlarına göz kamaştırıcı görünümlü altın rengi duvar kağıtları yapıştırılmış.


Bu 2 fotoğraf Brooklyn'deki bir evin salonundan. Çalışma masasının zarafetine özellikle dikkat çekmek isterim.Bundan sonrası galeri şeklinde devam edecek. Ev dekorasyonu fikirleri arayanlar için doyurucu bir içerik hazırlayabildiğimi ümit ediyorum ve bu tarz yazılara devam etmek niyetindeyim. Ziyaretiniz için teşekkürler, yine gelin. Fotoğraf veya fotoğrafların arasındaki * işaretleri bir evden bir başka eve geçtiğimin alametidir, bilginiz olsun.

*****************************************


***************************************
*****************************************
*****************************


***************************************


******************************************


********************************


******************************************* ****************************************
 ************************************2 yorum:

  1. ceviz masalar gerçekten çok hoş duruyor.

    YanıtlayınSil
    Yanıtlar
    1. Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim, yine buyurun.

      Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...