30 Kasım 2017 Perşembe

Sıcacık Ayaklar İçin 60 Örgü Patik / Bebek Patiği Modeli


Hoş geldiniz sayın ziyaretçi. Sizi hiçbirini yapmayı beceremeyeceğim, hiçbiri için "Şurasını şöyle örüyoruz, burasında tığı şöyle kıvırıyoruz, orada bilmem ney örneğini uyguluyoruz - o da şu şekilde yapılıyor" falan diyemeyeceğim 60 örgü patik modeli ile tanıştıracağım bu yazıda.Ben eskiden iyi - kötü kazak örebiliyordum, yıllardır örmeye örmeye  onu da unuttum. Yine yapabilirim bir şeyler de, yakasını, kolunu falan güzel şey yapamıyorum. Dolayısıyla benimki tarif, yol gösterme, akıl verme falan içermeyen, işi bilenler için örgü patikler tarzında bir yazı olacak.
Kışın evde patik giymek gibi bir alışkanlığım yok benim ama birileri 1 - 2 çift verirse hayır demem, eve koyarım, gerek görünce de kullanırım. 

Ne kadar çok çeşit varmış bu arada; fiyonklular, taşlılar, boncuklular, saçaklılar, uzun konçlular...Aşağıdaki mesela, kot kumaş ve yün kullanılarak yapılmış.


Şimdi birkaç bebek patiği modeli takdim edeyim. Püsküllü patik modelleri de var bunların arasında.
Örgü patik modelleri bazen çeyizlik olarak da aranıyor bildiğim kadarıyla. Pazarda bazen görüyorum, tezgahlara renk renk sıralayıp çeyiz bohçasına patik falan diye lanse ediyorlar. 

Arada bir içimden bir şeyler örmek geliyor ama 4 - 5 yıldır durum şu: Belki 7 - 8 kere kazak örmek için yün aldım, başladım, bir süre ördüm ve aylarca bir köşede bıraktıktan sonra değerlendirsin diye arkadaşım Belgin'e verdim. Çünkü yazı işlerim var, takı yapıyorum ve bunların yanına bir de örgü örmeyi koyamadım. Son olarak yeşilli kırçıllı merserize ipten bir kazağın önünü bitirdim, arkasının bitmesine az bir şey kaldı ama bunu galiba 1 yılda falan yaptım. Bunu bitirmeyi istediğim için Belgin'e vermedim ama ne zaman bitecek bilmiyorum, şimdilik bekliyor. Neyse, yazmaya bir son verip makaleyi tamamlamaya bakayım ben artık. Aşağıda başka örgü patik modelleri de olacak, isterseniz buyurun bir göz atın. Ziyaretiniz için teşekkür ederim. 
4 yorum:

 1. Gerçekten çok güzeller hepside bayıldım renklerde çok güzel 😊annemi kandirsam yapardı bana 😊emeğinize sağlık sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğiniz için teşekkürler. Güzel patikler ören bir kadınla tanıştım, bakalım, onun patikleriyle de yazarım belki bir tane. Yine beklerim.

   Sil
 2. Tam örgü moduna girmişken bu modelleri gördüm.Elimdeki bere bitsin hemen patik başlıyorum. 😇😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 1 - 2 yıl önce bende bi örgü moduna girmiştim. Kızım için bir bluz başladım, önü bitti, arkası bitmek üzere, kolları düzgün yapmayı zaten beceremiyorum, yakayı da öyle - hala duruyor. = )

   Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...