5 Mart 2018 Pazartesi

Ufak Tefek Cinayetler 18. Bölüm: Biraz Konuşalım Mı?


Ufak Tefek Cinayetler dizisinin 17. bölümü Merve'nin tezgahladığı hırsızlık oyununu gerçek zanneden Serhan'ın ailesini korumak için evinde kalmasıyla sona ermişti. Pelin'in ayarladığı 4 kişilik yemekte Serhan'la aralarında hiçbir şey olmadığını söyleyen Oya da üzgün bir halde evine dönmüştü. Ufak Tefek Cinayetler 18. bölüm Pelin'in gördüğü bir kabusla başladı.


Merve, Oya, Arzu, Pelin ve Burcu aynı arabanın içindeydiler. Gece saatleriydi, hava yağmurluydu. Şoför koltuğunda Pelin oturuyordu. Daha sonra yüzlerine maske taktılar ve bir eve girip eşyaları çalmaya başladılar. Çıkacakları zaman Oya ile Arzu aynı odadaydılar. Merve üstlerine kapıyı kilitleyerek Burcu ile beraberevden çıktı. O sırada Pelin şoför koltuğuna oturmuştu. Diğer ikisini sordu ama Merve hemen arabayı sürmesini söyledi. Giderken karşılarına bir polis arabası çıktı. O sırada Oya ile Arzu hapis kaldıkları evden çıkmayı başarmışlardı. Ve Pelin uyandı.


Serhan zorunlu olarak terk ettiği evinde kalmıştı ama önünde sonunda yine gidecekti. Eşyalarını toplayacağı zaman Merve bunu kendisinin yapacağını söyledi. Kocasının dolabı açınca kendi evine hırsız gibi girerken kullandığı eşyaları bulmasını istemiyordu.

Bilerek cam kırıklarına bastığı için Merve'nin ayağı yaralıydı. Bunu bahane ederek Serhan'a beraber alışverişe çıkmalarını teklif etti. Böylece Taylan ve başka arkadaşları ikisini kol kola dolaşırken görmüş oldu ki Merve'nin istediği de buydu. Her şey kimsenin kocasıyla arasının kötü olduğunu anlamaması içindi.


Taylan eve geldiğinde onları gördüğünü karısına söyledi. Pelin buna çok şaşırdı. Manikürcü Esra geldiğinde son derecede dalgın ve sıkıntılıydı. Esra ona Merve'lerin evine hırsız girdiğini anlatınca bunun Merve'nin planı olabileceğini sezdi. Merve'nin ayakları camlardan kesilmişti, insan bile bile bunu kendine yapar mıydı? Pelin bunun olabileceğini biliyordu. Kendisi de Taylan'ı eve döndürmek için bir intihar senaryosu planlamış ve senaryo gereği bir sürü ilaç yutmuştu.

(Esra bu noktada komiserle yardımcısına onlara Sarmaşık'ın en acayip hikayelerinden birini anlatacağını söyledi. Bu hikayeler Merve'deki çöp poşeti, Oya'nın arkadaşı İnci ve Burcu'nun hamileliği ile ilgili olacaktı.)


Merve sahte hırsızlık olayı sırasında kullandığı eşyaları çöp poşetine koyup dışarıya çıkarması için yardımcısı Raşel'e verdi. Raşel poşete bakıp içindekileri görünce bunların çöp olmadığını, Merve'nin bir hata yaptığını düşündü. Ve poşeti evin antresinde bıraktı.Sarmaşık'taki kafede arkadaşı İnci ile oturan Oya ona keyifsiz olduğunu söyledi. Düğüne gelmese miydi acaba? İnci itiraz etti, nikah şahidinin Oya olmasını çok istiyordu. Israr etti ama Oya ona neden keyifsiz olduğunu anlatmadı. Oradan beraberce gelinlik provasına gitmeye karar verdiler.


Çıkmadan önce İnci tuvalete girdi. O sırada Serhan da kafeye geldi. Oya fırlayıp onun karşısına çıktı ve Pelin ve babasının yemek davetine katıldıkları geceki davranışından ötürü özür dilemeye çalıştı.


Fakat Serhan çok kırılmıştı. Birbirlerini daha fazla üzmemelerinin iyi olacağını söyledi. İnci geri geldiği zaman Oya'nın hali az öncekinden de kötüydü.Burcu'nun gebe olduğunu zanneden Mehmet'in canı sıkkındı. Burcu ise keyiften ölüyordu; hayatlarında yepyeni bir dönem başlıyordu, aile olacaklardı.Bunun için erken olduğunu, çocuk bakmanın kolay olmadığını söyleyen Mehmet'le tartıştı. Sonra bebek doğunca bu eve sığamayacaklarını söyledi. Mehmet ona hak verdi. Burcu'nun derdi Sarmaşık Mahallesine taşınmaktı. Mehmet önce buna itiraz etti ama sonunda bu konuda bir şeyler yapacağına söz verdi. Burcu'ya doktora gitmeleri gerektiğini söyleyince kız onu oyalamaya çalıştı.Gelinlik provası sırasında İnci Oya'ya şehirde bebek bakmanın zor olduğunu söyledi. Sarmaşık'a mı taşınsaydı acaba? Boş ev bulunur muydu? Oya hiç iyi görünmüyordu. İnci ona düğün telaşı bittikten sonra Serhan'la aralarını düzeltmeye çalışacağını söyleyince bunun olamayacağı cevabını verdi. Serhan'ı çok fazla kırmıştı, bunun geri dönüşü yoktu.

Burcu bebek beklediği yalanını söylediği için kendinden pek memnundu, bu yalan sayesinde gördüğü andan beri özendiği bu sitede yaşamaya başlayabilecekti. Manikürcü Esra'ya, bir başkasına atıyormuş gibi, hamile olduğunu bildiren bir mesaj attı. Sonra da arayıp bunu yanlışlıkla yaptığını söyledi. Böylece sitede yaşayan herkesin Mehmet'ten bir çocuk beklediğini duyacağını biliyordu.

Gerçekten de öyle oldu. Kısa sürede Burcu'nun gebe olduğunu duymayan kalmadı.


Bu haber yüzünden zaten mutsuz olan Arzu, arabasını sürerken herkesin kendisine baktığını fark etti. Ve böylece durumu başkalarının da bildiğini öğrendi. O sırada diğer kadınlara giden mesaj ona da geldi. Arabada bir sinir krizi geçirdi. Bir kenara çektiği sırada arayan ortağı Enver'e, işe gelmeyeceğini söyledi. Gerçekten çok kötü olmuştu. Kendini toplamaya çalıştı ama Mehmet'in son zamanlardaki yakınlığını, jestlerini, romantik hareketlerini hatırlayınca yine sinirlendi.Burcu'nun çocuk beklediğini bildiren mesaj, İnci'nin provadan çıkmasını bekleyen Oya'ya da geldi. Arzu'yu arayınca onun da durumu bildiğini öğrendi.

Bu sırada Merve'de Burcu'yu arayıp gözün aydın dedi ve konuşmak için evine davet etti.

Oya, şokta olduğunu söyleyen Arzu'ya, onun için ne yapabileceğini sordu. Arzu'nun evinde buluşup konuşmaya karar verdiler.

Burcu da Merve'nin davetini kabul etmişti. Burcu Merve ile, Oya da Arzu ile ittifak halindeydi şimdilik. Pelin'e gelince, o da Burcu'yu aradı, duyduğu habere çok sevindiğini söyledi ve evine davet etti. Popülaritesi birdenbire artan Burcu halinden çok memnundu. Merve'nin de kendisini beklediğini söyledi ama bir şeyler yapmaya çalışacaktı.

Merve ile Pelin'in kapıları aynı anda çaldı. Pelin hayal kırıklığına uğradı, gelen Burcu değildi. Merve'ye gitmeyi tercih etmişti.

Burcu Merve'ye Sarmaşık'a taşınma niyetinden söz etti, Merve de ona satılık bir ev olduğundan. Ev Arzu'nun bitişiğinde idi ama olsundu, n'apalımdı.O sırada Oya ile Arzu da Burcu'nun gebeliğini konuşuyorlardı. Arzu Burcu'nun onun hastası olabileceğini söyleyince Oya böyle bir şeyi kabul etmeyeceği cevabını verdi.

Burcu ona gelmeyince Pelin de çıkıp Arzu'ya gitti. Burcu'nun hamile olduğuna çok üzüldüğünü söyledi, oysa kısa bir süre önce Burcu'ya bunun tersini söylemişti. Oya ile birbirlerini sinir içinde süzdüler, beraber katıldıkları son yemekten ikisi de memnun kalmamıştı. Pelin ikisini de pasif olmakla itham etti ve silkinmelerini tavsiye etti.


Pelin Burcu'nun siteye taşınacağını söyleyince Arzu bitişiğindeki evden başka boş ev olmadığını söyledi. Mehmet'le Burcu'nun gelip oraya taşınacak halleri yoktu, de mi? Ama Pelin aynı fikirde değildi.Merve, Burcu'yla evi gezmek için emlak danışmanı Nihal'i aradı. Oya da o sırada Arzu ile Pelin'e İnci'nin de buraya yerleşmeyi düşündüğünü söylüyordu. O da Nihal'den İnci'nin eve bakması için bir randevu aldı. O sırada Merve'nin bir arkadaşının da eve bakacağını öğrendi. Artık onun Burcu'nun Sarmaşık'a, üstelik de Arzu'nun burnunun dibine yerleşmesine yardım edeceğini biliyorlardı. Öte yanda Merve, evin Burcu'nun olacağından emindi. Çünkü kendisi öyle istiyordu.


Serhan ofisteydi. Çıkıp çıkmayacağını öğrenmek için yanına gelen bir çalışanı yanında biraz oturmaya davet etti. Ona eve hırsız girdikten sonra evde tutsak kaldığını anlattı. Hayatının hep bir kafesin içinde gibi geçtiğini yeni fark ediyordu. Genç adam onun ne demek istediğini pek anlamadı ama önemli değildi, Serhan'ın istediği biraz içini dökmekti.Merve kızıyla masada otururken Edip onu arayıp kulübün işletmesini tamamen devraldığını söyledi. Bu Merve'yi şaşırtmış ve sinirlendirmişti. O sırada Serhan eve geldi. Niyeti evde sadece yeni güvenlik sistemi tamamlanana kadar kalmaktı. Merve, kocasının gitmemesi için o işi uzatıyordu.

İnci, Sarmaşık'taki satılık eve bayılmıştı. Burasının huzurlu ve sakin bir yer olduğunu düşünüyordu. Ne kadar yanıldığından haberi yoktu henüz.

Onlar geldikten biraz sonra Nihal, Merve ve Burcu ile beraber evden çıktı. Aralarında gergin bir konuşma oldu. Merve'nin nasıl biri olduğunu bilmeyen İnci, standart ev alma prosedürünün işleyeceğini zannediyordu. Merve'nin soyadını öğrenince Serhan'ı hatırladı. Daha sonra Oya'dan onun Serhan'ın eşi olduğunu öğrendi. O ana kadar Serhan'ın evli olduğunu bilmiyordu.

Ortam oldukça gergindi. Nihal, evi İnci'ye de gezdireceği için özür dileyen bir havadaydı. Oya Burcu'yu bebek beklediği için tebrik etti.

İnci,bu diyalogdan ötürü şaşkındı. Bunlar ne biçim insanlardı? Yine de evi almayı hala istiyordu. Gezdikleri zaman içini de çok beğendi.

Oya Sigar Kulübe gidip Edip'le sohbet etti. Ev meselesini anlattı. Onun Serhan'la ilgili sorularından işkillendi ama Edip açıklama yapmadı. Merve ile telefonda konuşurken Serhan'ın eve geldiğini duymuştu sanırım.

Merve Nihal'e evin Mehmet'le Burcu'ya satılması işinin bir an önce halledilmesi talimatını verdi. Burcu onu arayıp Mehmet'in fiyatta sorun çıkardığını söyledi. İnci'nin teklifi daha cazipti. Ama Merve'nin evi ona yar etmeye niyeti yoktu. Telefonla onun hakkında bilgi toplamaya başladı. Ne zaman, nerede evleneceğini öğrendi. Ve düğün mekanının yetkilisiyle konuşarak İnci'nin düğününün o gün orada yapılmasını engelledi.


Bu kötü haber İnci'yi altüst etmişti. Konuşma sırasında düğününü engelleyenin Merve olduğunu da öğrenmişti. Edip'in yanında olan Oya'yı arayıp durumu anlattı Ev için verdiği teklifi de geri çekecekti. Başına gelen şeyden sonra siteye yerleşme hevesi geçmişti.

Oya, Merve'nin bu yaptığına çok sinirlenmişti. Kendini sorumlu da hissediyordu, İnci'yi evi görmesi için teşvik etmişti. Hemen Merve'ye gitmeye karar verdi.Fakat söylemek istediklerini tamamlayamadı, çünkü Serhan, beklemediği bir şekilde, evde idi. Oya'nın kendisini evde görmesinden de, karısının üstten üstten konuşmalarının da rahatsız olmuştu.Oya gidince Serhan Merve ile konuşmak istedi ama Merve hemen kızlarını sofraya çağırarak onu susmak zorunda bıraktı. Boşanma konusunu konuşmaktan kesinlikle kaçınıyordu.

Üzgün bir halde evine giden Oya, epey bir süre ağladı.

Burcu, İnci evi alamayacağı için çok mutluydu. Evi bir kere de Mehmet'le beraber gezmek istiyordu. Onun işi vardı, pek gönüllü değildi ama Burcu'nun son zamanlardaki taktiği yine işledi. Gebeliğini kullanarak Mehmet'i ikna etti. Yoldayken Pelin'i aradı ve onu da görüşmek için davet etti.

Mehmet doktora gidip gitmediğini sorunca Burcu, gittiğini, 8 haftalık hamile olduğunu ve bebeğin de çok iyi olduğunu söyledi. Yani uydurdu. Mehmet kime gittiğini sorunca önce afalladı ama sonra Oya'nın jinekolog olduğu aklına geldi ve onun adını verdi.

Burcu Nilay'ı da aramış, onlarla beraber evi gezmesini istemişti. Zaten sinirli olan Arzu, bunu duyunca iyice sinirlendi. Nilay da çok rahat değildi. Kardeşinin bu olanlardan kötü etkileneceğini düşünüyordu.

Burcu kendisini taşınmak istediği yere, yani Arzu'nun burnunun dibindeki eve getirince Mehmet şaşırdı ve sinirlendi. O sırada yanlarına gelen Nihal de tepkisini belli etti. Burcu onu yatıştırmaya çalıştı. O sırada Pelin de geldi. Mehmet kızını evin içinedoğru çekti, konuşmak istiyordu.Arzu,Merve ile yüzleşmesi gerektiğini düşünüyordu. Burcu ile Pelin'in yandaki evin bahçesinde keyifle sohbet ettiklerini görünce çok şaşırdı. Pelin'in onun tarafında olduğunu sanıyordu. İyice bilenmiş halde geri döndü.O sırada esas karakterlerin hepsine Edip'ten mesajlar geldi. Aynı mesajlar sitenin başka sakinlerine de gitti.  Edip, kulübü devralması şerefine bir parti verecekti.

Davetliler partiye gelmeye başladılar. Oya Edip'le biraz konuştu. İnci'nin başına gelenleri anlattı, Serhan'ın eve döndüğünü söyledi. Herkes Merve'nin istediği şekilde yaşıyordu. Oya çok sinirliydi.

Burcu ile Mehmet de partiye geldiler. Burcu çok keyifliydi. Oya'nın antipatisinin kendisi için tehlikeli olabileceğinin farkında değildi.

Mehmet'in Arzu'ya geri dönmek istediğini düşünen Taylan, çiftin yeni durumundan dolayı şaşkındı.  Burcu'nun gebeliğinden ve bitişiğindeki eve talip olmalarından sonra Mehmet'in Arzu ile karşılaşmaya yüzü yoktu.


Pelin de Oya'ya Serhan'ı Merve'ye bıraktığını söyleyerek sitem etti. Oya bunu konuşmak istemiyordu. Serhan'la onun arasında bir şey yoktu, Pelin ikisini didiklemeyi bırakmalı, kendine başka eğlenceler bulmalıydı.Merve partiye geldiği zaman Pelin ve Oya onun yaptıklarını ve söylediklerini hatırladılar. Üç kadın birbirlerine hınçla baktılar. Merve Burcu'nun yanına gitti.

Oya partiden ayrılmaya karar verdi. Çıkarken Mehmet onu durdurdu ve Burcu ile ilgilendiği için teşekkür etti. Oya önce çok şaşırdı. Biraz düşününce Burcu'nun birtakım yalanlar söylediğini anladı. Yarın ikisinin beraber kliniğe gelmelerini istedi, muayene sırasında baba adayının da orada olması iyi olurdu. Burcu konuştuklarını görüyor ama ne konuştuklarını bilmiyordu. Oya'nın bakışlarından çok huzursuz olmuştu.

Nilay annesiyle konuşurken babasının henüz evi almadığını, zaten bunu pek de istemediğini söyledi. Aslında daha iyi bir teklif veren bir alıcı da vardı. Evi Mehmet'in alması nasıl mümkün olabiliyordu o zaman? Annesine, bunun Merve'nin işi olabileceğini söyledi. O sırada ev telefonu çaldı. Birisi Arzu'yu, bahçesindeki çiçekler yan evin bahçesine sarktığı için şikayet etmişti. Daha da sinirlenen Arzu, Merve'ye gitmeye karar verdi.Merve evine geldiğinde Serhan daha gelmemişti. Girişteki siyah poşeti fark edip Raşel'e niye çöpe atmadığını sordu. Raşel poşetin içindekilerin çöp olmadığını düşündüğü için atmamıştı. O eşyaların ortada gezmesi Merve için tehlikeliydi. Sinirlendi ve hemen atmasını söyledi. Raşel bu kez poşeti kapının dışına koydu.

Arzu Merve'nin evine geldi. Bunca yıllık arkadaşının neden Burcu'ya bu kadar arka çıktığını öğrenmek istiyordu. Eve girmeden önce Merve'nin bahçesini gözden geçirmiş, bahçeden bir hırsız geldiği halde çiçeklerin hiç bozulmadığını fark etmişti. Onunla konuşurken bu konuda bazı sorular sordu. Olayın gerçek bir hırsızlık olmayabileceği yolundaki kuşkuları artıyordu.


Merve'ye neden Burcu'nun kendi evinin bitişiğine taşınmasına yardım ettiğini sordu. Merve'ye göre Burcu önünde sonunda gelecekti, Arzu buna alışmalıydı. Arzu ona, kendisinin başına gelenler onun başına gelse nasıl davranacağını sordu. Merve onun gibi değildi, o kadar ağlamazdı, sorunu çözmeye çalışırdı.

Merve artık Arzu'nun gitmesini istiyordu. Başka söyleyeceği bir şey var mıydı? Hayır, dedi Arzu, diyeceğini demişti. Soygunun gerçek olmadığını düşündüğünü açıkça belli etmişti.Merve onu uğurlarken kapının dışındaki poşeti görünce öyle bir irkildi ki Arzu kuşkulandı. Ne vardı o poşette? Merve çöp olduğunu söyledi tabii ki. Ama Arzu'nun alıp dışarıya, kutuya atma teklifini kabul etmedi. Arzu ısrar ediyor ve eğleniyordu, poşette enteresan bir şeyler olduğunu anlamıştı. Onun ısrarı üzerine Merve poşeti kutuya atmaya karar verdi. Beraberce çöpe giderlerken Serhan geldi. Merve şimdi iyice sıkışmıştı. Arzu'nun poşeti çöpe atma teklifini kabul etmek zorunda kaldı.

Evine girdiğinde Merve'nin hali çok kötüydü. Arzu siyah poşeti açıp siyah çizmeleri, çekici, eldivenleri görünce eve giren hırsızın o olduğundan tamamen emin oldu. Poşeti de alıp, son derecede keyifli bir şekilde oradan gitti.O gün Mehmet'le Burcu Oya'nın kliniğine gideceklerdi. Burcu bundan kaçmak için elinden geleni yapıyor, iyi değilmiş gibi davranıyordu. Kliniğin yerini söylemesi gerekince bunu gürültüye getirmeyi başardı.Sonunda yola çıktılar. Oya gayet keyifliydi, Burcu'nun ne çevirdiğini anlamıştı. Burcu onunla özel olarak konuşmak istedi. Bunu halledebileceklerini, Oya'ya ne isterse vereceğini söyledi. Oya ona yüz vermedi ve Mehmet'i muayene odasına çağırdı. Muayene başladığı zaman Oya ne kadar rahatsa Burcu da o kadar gergindi.


O sırada Arzu, kafenin önünde, Serhan'ı görmek için dolanıp duruyordu. Geldiği zaman ona kendisiyle konuşmak istediğini söyledi. Gayet neşeli görünüyordu.


Ufak Tefek Cinayetler 18. bölüm,  aynı anda Oya'nın da Burcu'ya, Arzu'nun Mehmet'e sorduğu soruyu sormasıyla bitti: Biraz konuşalım mı?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...