27 Ocak 2019 Pazar

Hediye Sepeti Nasıl Hazırlanır?


Sevgililer Günü yaklaşırken ziyaretçilerimize için hediye sepeti hazırlamanın püf noktaları hakkında bilgi vermeyi düşündüm. Ben içinde çeşitli hediyelik ürünlerin yer aldığı bir kutu veya sepet hazırlama fikrini seviyorum. Bunun güzel bir şekilde ambalajlanması da etkisini arttırır tabii ki. Eşiniz veya sevgiliniz için böyle güzel bir paket hazırlayıp paketi evine veya iş yerine gönderebilirsiniz, yatağın üstüne koyup akşam eve gelince görmesini sağlayabilirsiniz, baş başa romantik bir yemek yedikten sonra sakladığınız yerden çıkarıp takdim edebilirsiniz; nasıl isterseniz artık.
Bu iş için çoğunlukla hasır sepetler tercih ediliyor ve sepetin dibine bir miktar renkli ahşap yünü koyuluyor. Ayrıca ısıyla daralan bir poşet ve çekme fiyonk da almalı ve üstüne not yazılmış bir kart hazırlamalısınız. Sepeti seçerken büyüklüğünün içine koyacağınız hediyeler için yeterli olmasına dikkat etmelisiniz bu arada. 

Güzel bir hediye sepeti hazırlamak zor bir şey değil. "The Basket Company" sitesi bu konuda güzel bir video hazırlamış, o videodan fikir alarak hazırlıyorum bu yazıyı. 

Önce sepetin dibini ahşap yünleriyle döşeyin. Bilemiyorum, belki renkli, ince ambalaj kağıtları da iş görebilir.


Paketlenmiş hediyeleri sepetin içine yerleştirin.


Isıyla büzüşen poşeti düz bir zemine koyup sepeti dibine koyun. Sonra sepeti dik hale getirin. Sepet dipte, tam ortaya yerleşmiş olmalı.Poşeti sepetin üstünde toparlayın, ağzını büzüp bantlayın.Yanlarda potluk yapan kısımlarını da sepetin altına doğru kıvırıp bantlayın.


Sonra bir saç kurutma makinesini çalıştırıp önce sepetin etrafında, sonra üst kısımlarda ve altında gezdirin. Poşete zarar vermemek için, makineyi herhangi bir noktada uzun süre tutmamaya dikkat edin.Fiyongu hazırlayın ve 2 yanındaki iplerle poşetin büzdüğünüz kısmına bağlayın. 


Son olarak ipin sarkan kısımlarını bir makasın kenarlarıyla çekerek büklümlü hale getirin.
Bu kadar. Böylece ortaya güzel bir hediye sepeti çıkmış olacak.


Bu fikri her türlü özel günlerde ve sevdiğiniz birine hediye vermek istediğiniz herhangi bir zamanda uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bir doğum günü veya evlilik yıldönümü hediyesi de hazırlanabilir, bir Babalar Günü veya Sevgililer Günü hediyesi de. Sepet yerine güzel bir kutu kullanmayı da tercih edebilirsiniz. İçini göstermeyen bir ambalaj malzemesi kullanabilir, süslemeyi farklı bir şekilde yapabilirsiniz. Ama güzel bir ambalaj yapmaya özen gösterin, çünkü, ne derler; sunum önemlidir


Erkeğe hediye sepeti fikirleri için tıklayın

Anneye hediye sepeti fikirleri için tıklayın


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...