23 Şubat 2019 Cumartesi

55 Fotoğrafla Gözünüzü Okşayacak Ev Dekorasyonu Fikirleri


Hava soğuk, ev sıcak, şu anda içmekte olduğum dışında kahvem kalmadı ama market yakın - az sonra gider alırım, uykumu almışım, kendimi bloguma ev dekorasyonu fikirleri konulu bol görselli, güzel bir yazı yazmaya hazır hissediyorum.


Açılışı bir antre dekorasyonu örneği ile yaptım, ikinci olarak da kısmen beğendiğim bir salon dekorasyonu uygulamasını takdim ediciim. Bu salonda, oturma grubu, duvar dekorasyonu, renk uyumu hoşuma gitti ama duvarın önünde duran 2 dolap itici göründü bana. Renk olarak duvardaki tabloyla uyumlular ama biçimleri çirkin sanki, kaba. Aynı renkte ama daha alçak, biraz geniş bir dolap canlandırdım gözümde, daha hoş olur gibi geldi. Burası bir çiftlik evinin pastel renklerle dekore edilmiş yemek odası


Zemindeki renkli karolar ve altın rengi detaylar bu beyaz ağırlıklı banyoya hareket katıyor.


Bu mutfak dekorasyonu için de benzer şeyler söylenebilir. Ağırlık beyazda ama orta kahve tonundaki zemin döşemesi ve renkli küçük detaylar ortamın baygın görünmesini engelliyor.


Renkli dekorasyon uygulamalarını sever misiniz? Aşağıda göreceğiniz fotoğraflar Londra'da, bu tarzda çalışılmış bir evden. Dekoratör: Peter Mikic


Antre ve hol dekorasyonu için hazırlanmış böyle dekorları seviyorum ben. Parçaların renk ve tarz itibariyle ne kadar uyumlu olduğuna bakar mısınız?


Benim gibi bu tarz yazılar yazmak için site site dolaşan, görseller arayan biriyseniz dekorasyonda renk uyumu konusunda da fikir ediniyorsunuz haliyle. Bu gerçekten önemli bir şey, özellikle de küçük alanlarda, çünkü uyumsuz ve karışık renkler ortamı daha da daraltıyor. Çok fotoğraf baktığım için fark ediyorum, profesyonel çalışmalarda öyle ince, öyle güzel detaylar oluyor ki bazen. Birkaç tane renkli aksesuar iç sıkıcı görünebilecek bir ortama hareket katıyor, kanepenin üstündeki yastık duvardaki tabloya uyum sağlıyor falan; böyle şeyler. Aşağıdaki ilk fotoğrafta mesela, bir tablo bir odaya o kadar mı yakışır?
Şu fotoğraf da ne demek istediğimi güzel anlatıyor. Abajurun başlığıyla minik vazolardaki çiçeklerin renklerindeki uyuma dikkatinizi çekmek isterim. 


Burada da, mutfağa inen merdivendeki kilimle avizenin rengi arasında güzel bir uyum var mesela.


Böyle yazılar bir yorucu oluyor ki. Yazması bir şey değil, burada gördüğünüz fotoğrafların en az 2 - 3 katına bakıyorum ben ev aralarından seçim yapmaya çalışıyorum. Gözler çok yoruluyor. Ama böyle sonuna yaklaşırken de memnun oluyor insan. Bitirdim, güzel oldu, bloguma bir içerik daha eklenmiş oldu, bunları Pinterest'e salarım, Facebook'da, Twitter'da, Tumblr'da yayınlarım; gelen giden olur, eh, bir kısmı olsun beğenir herhalde, falan filan...Bu işlerle uğraşıyorsanız, içerik eklemek kadar onu tanıtmaya da önem vermeniz lazım.

Satırlarıma burada son veriyorum ama devam ederseniz başka ev dekorasyonu fotoğrafları da göreceksiniz. Ziyaretiniz için teşekkürler.


2 yorum:

 1. Ufkum açıldı düzeni seven biri olarak
  Tesekkurler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir şeyler seçmek için baya zaman harcadım, hoşunuza gidenler olduysa ne iyi. Ben teşekkür ederim.

   Sil

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...