23 Mart 2019 Cumartesi

100 Fotoğrafla Ev Dekorasyonu Fikirleri (Summer Thornton Design)


Evlere hayat veren cesur ve renkli iç mekan tasarımlarıyla tanınan Summer Thornton Design firmasından seçtiğim ev dekorasyonu fikirleri ile karşınızdayım sayın seyirciler. Çalışmaları birçok dekorasyon dergisinde yayınlanan firma ayrıca dünyanın en iyi satıcılarından, mağazalarından ve galerilerinden seçilmiş vintage / antika mobilyalar, sanat eserleri, kıyafetler ve mücevherlerin satışını yapan 1stdibs tarafından dünyanın en iyi 50 iç tasarım firması arasında gösterilmiş.İlk fotoğraflar 1929'da tasarlanmış olan bir binadan. Firma çalışanlarından buraya yeni bir yaşam ve taze bir bakış açısı getirmeleri istenmiş.  Ev sahibi binanın manzarasını çok sevmiş ama koyu renkli ahşap mobilyaların verdiği ağır havadan hoşlanmamış. Renkleri ve renkli görünümleri seven biriymiş kendisi.

Firma, bu lüks daireye taze ve renkli bir görünüm kazandırmak için bir mimarlık şirketiyle beraber çalışmış. Renkler için modern, sürrealist ve dışavurumcu sanatçıların renk paletlerinden ilham alınmış. Amaç mimaride, mobilyaların şekli ve düzeninde geleneksel dekorasyon anlayışını korumak imiş - ama cesur bir renk paletiyle. Öyle de yapmışlar gerçekten, gördüğünüz gibi.


Firmanın aldığı işlerden biri de Chicago Lincoln Park'taki müstakil bir evin kapsamlı iç tasarımı ve tadilatı imiş. Ev sahibi evin hem yeni ve mükemmel görünmesini, hem de tarihi / vintage bir havası olmasını istemiş. Dekoratörler de ikisini birden yapmanın bir yolunu bulmuşlar. 


Ne dersiniz, cesur ve renkli tasarımlar konusunda haklı bir üne sahipler, de mi? Bu dekorların çoğu fazla baskın ve karışık renkli - desenli göründü bana ama dikkatle bakınca bir denge, bir uyum da olduğunu fark ediyorsunuz. Sıradaki örnek böyle değil ama. Fransız tudor tarzında bir ev bu ve iç tasarımında karışık renkler kullanılmamış. Böylesi bana daha çok hitap ediyor.Summer Thornton Design tarafından hazırlanmış ev dekorasyonu fikirlerine yer verdiğim bu yazıya Naples Florida'daki bir tatil evi ile devam ediyorum. Ev sahipleri evi evlenmiş olan çocuklarının aileleriyle birlikte zaman geçirebilecekleri, küçük çocuklarını getirebilecekleri bir mekan olarak kullanılmasını istemişler. Dekorasyon da buna göre, geleneksel tasarım unsurlarına tropik dokunuşlar eklenerek yapılmış.
Sıradaki ev hayatına son derecede geleneksel tarzda lüks bir inşaat olarak başlamış. Konumu mükemmelmiş ama 30'lu yaşlarında bir çift olan sahipleri daha modern bir şey istiyorlarmış. Firmadan, evin zevklerine uygun bir şekilde dönüştürülmesini istemişler. Çalışmalar sırasında evin meşe zeminleri ağartılmış ve aydınlık, modern bir renk paleti uygulanmış. 

Sırada bir göl evi dekorasyonu çalışması var. Ev sahibi eski ahşap tekneleri seven, arkadaşlarıyla eğlenmek ve torunlarıyla zaman geçirmek için güzel bir mekanı olmasını isteyen biriymiş. Firma bu çalışmada geniş bir renk paleti ve yazın burada eğlenmeye gelecek insanlara keyif verecek canlı desenler kullanmış.Oldukça renkli dekorasyon fikirleri de içeren bu yazının sonuna geldim böylece. Gelip göz atacak olanlara şimdiden teşekkür ederim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

Kuru Ciltler İçin Sandal Ağacı Maskesi

Sandal ağacı tozu ciltteki kuru, kaşıntılı yamaları ve pul pul görüntüyü tedavi etmek için mükemmeldir. Tahriş olmuş cildi rahatlatır ...