18 Şubat 2020 Salı

Gönül Yarası (2005)


Yerli yapım

Türü: Dram

Süresi: 142 dakika
Konusu: İdealist köy öğretmeni Nazım, emekli olup İstanbul'a yerleşip maaşının bağlanmasını beklemeye başladı. Bu süreçte geçimini sağlamak için bir arkadaşının taksisinde çalışıyordu. Bir gün taksisine binen Dünya isimli genç kadın, Nazım'ın hayatını beklenmedik bir şekilde değiştirdi.


Dünya, türkücü olmayı hayal eden ama ancak kalitesiz pavyonlarda iş bulabilen bekar bir anneydi. Bir zamanlar sevdiği kocasından, şiddet gördüğü için boşanmıştı. Şiddete eğilimli ve saplantılı biri olan Halil'in bu durumu kızlarının konuşmayı bırakmasına yol açmıştı.


Karısını hala takıntılı bir aşkla seven Halil onun peşinden İstanbul'a geldi. Halil'in Dünya'nın çalıştığı pavyonu basmasından sonra Nazım aşık olmaya başladığı genç kadınla kızına sahip çıktı.


Çevresindekilerin tepkileri onu durduramadı. Ancak, Halil Dünya'nın peşini bırakmaya niyetli değildi.Yönetmen: Yavuz Turgul

Oyuncular:

Şener Şen (Nazım)

Meltem Cumbul (Dünya)

Timuçin Esen (Halil)

Güven Kıraç (Memet)

Devin Özgür Çınar (Piraye)

Erdal Tosun (Haşmet)

Sümer Tilmaç (Takoz)

Ecenaz Kızıltan (Melek)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mesajınız kısa bir süre sonra yayımlanacaktır.

3 Malzemeli Ev Yapımı Kolajen Maskesi (Şems Arslan)

1970 Bakü doğumlu kimya mühendisi, cilt, epilasyon ve güzellik uzmanı Şems Arslan 2009'dan bu yana çeşitli TV kanallarında güzelli...